Batman'da Sel Korkusu

Batman'da Sel Korkusu

Batman'da Dün Yaşanan Aşırı Yağış Sonrası Sel Olacak Söylentileri Paniğe Neden Oldu. Anonslarla Sel Uyarısı Yapıldığı Söylentileri Nedeniyle Batman Belediyesi'nin Telefonları Kilitlendi.

Batman'da Sel Korkusu

Batman'da dün yaşanan aşırı yağış sonrası sel olacak söylentileri paniğe neden oldu. Anonslarla sel uyarısı yapıldığı söylentileri nedeniyle Batman Belediyesi'nin telefonları kilitlendi.

Belediye tarafından sel olacağı ve evlerin boşaltılması yönünde anons yapıldığı söylentileri üzerine vatandaşlar belediyenin telefonlarını kilitledi. Büyük panik yaşayan vatandaşların bir bölümünün evlerini terk ettiği öğrenilirken, belediye yetkililerinin anons yapılmadığını ve söylentilerin asılsız olduğunu belirtmeleri üzerine vatandaşlar rahatladı.

Bu arada, dün dolu şeklinde başlayan ve daha sonra yağmura dönüşen yağışlar küçük çapta taşkınlara sebep oldu. Petrol, Yavuz Selim, Çamlıca ve Karşıyaka mahallesinde bazı evlerin bodrum katları su altında kaldı. Batman Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) ekipleri, gün boyu su altında kalan bodrum katlarındaki suları motopomplarla çekti. Dolu yağışı nedeniyle ekinlerin zarar gördüğü belirtildi.

(MŞY-AŞ-NÇ-NÇ-Y)