Batman'da Liseli Öğrenci Arkadaşını Silahla Rehin Aldı

Batman'da Liseli Öğrenci Arkadaşını Silahla Rehin Aldı

Batman'da Lise 2. Sınıf Öğrencisi, Namlusu Gerçeğe Dönüştürülmüş Kuru Sıkı Tabanca ile Bir Kız Öğrenciyi Rehin Alınca Okulda Büyük Panik Yaşandı.

Batman'da Liseli Öğrenci Arkadaşını Silahla Rehin Aldı

Batman'da lise 2. sınıf öğrencisi, namlusu gerçeğe dönüştürülmüş kuru sıkı tabanca ile bir kız öğrenciyi rehin alınca okulda büyük panik yaşandı.

Olay, Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan Ticaret Lisesi'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ticaret Lisesi ile aynı binada eğitim veren Cumhuriyet Lisesi'nin 2. sınıf öğrencisi A.P. ile konuşmak isteyen Ticaret Lisesi 1. öğrencisi E.T., kız öğrenciden red cevabı alınca kuru sıkı tabancayı kız öğrencinin başına dayayarak kızı boş bir sınıfa götürdü. Olay esnasında okulda büyük bir panik yaşanırken, okul idaresi durumu polise bildirdi. Yaklaşık yarım saat süren rehin alma olayı, polisin olay yerine gelmesiyle

son buldu. Olay sonrası E.T., elindeki namlusu gerçeğe dönüştürülmüş kuru sıkı tabanca ile gözaltına alınırken, A.P adlı kız öğrenci de ifadesi alınmak üzere polis karakoluna götürüldü. Olayın yaşandığı Ticaret Lisesi'nde öğrenciler büyük panik yaşarken, son günlerde artış gösteren şiddet olaylarına yetkililerin önlem almalarını istediler.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(MŞY-AŞ-OK-Y)