Batman'da Galatasaray Coşkusu

Turkcell Süper Lig'in 33. Haftasında Galatasaray'ın Deplasmanda Sivasspor'u 5 -3 Yendiği Maçın Ardından, Batman'da Galatasaraylı Taraftarlar Galibiyet Turu Attı. Maçın Bitimiyle Sokaklara Dökülen Taraftarlar Renkli Görüntüler Oluşturdu.

Batman'da Galatasaray Coşkusu

Turkcell Süper Lig'in 33. haftasında Galatasaray'ın deplasmanda Sivasspor'u 5-3 yendiği maçın ardından, Batman'da Galatasaraylı taraftarlar galibiyet turu attı. Maçın bitimiyle sokaklara dökülen taraftarlar renkli görüntüler oluşturdu.

Batman'da sokaklara dökülen Galatasaray taraftarları galibiyet turu attı. Maç öncesi kahvehaneleri dolduran binlerce taraftar, maçı büyük bir heyecanla izledi. Kahvehane ve pastanelerde ayakta bile yer bulmakta güçlük çeken taraftarlar, maçın bitiş düdüğü ile galibiyet sevincini sokaklara taşıdı.

Ellerinde Galatasaray bayrakları ile araçlarla tur atan taraftarlar uzun bir konvoy oluşturdu. Yaya olarak ana caddelere çıkan bazı taraftarlar ise davul çalarak galibiyeti kutladı.

Galibiyet turu atan araçların oluşturduğu kortejde renkli görüntüler sahnelendi. Kimi çoluk çocuğu bagaja doldurdu, kimi kamyonetin kasasını tıka basa doldurdu, kimi araç camlarından sarktı, kimi motosiklet ile tur attı. Benzini biten araçtaki taraftarlar ise aracı iteleyerek tur atmak zorunda kaldı.

DTP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI DA GALİBİYET TURU ATTI

DTP Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan da galibiyet turu atan kortejin içinde yer aldı. Çocukları ile birlikte galibiyet turuna katılan Kalkan, Galatasaray bayrağı ile kent merkezinde defalarca tur attı. Elinde Galatasaray bayrağı ile aracın camından sarkan başkanın kızı da babasının galibiyet sevincini paylaştı.

AKARYAKIT İSTASYONLARI GALİBİYETTEN MEMNUN

Öte yandan, Galatasaray taraftarlarının haricinde sevinen başka bir kitle daha vardı. Saatlerce tur atan araç sahipleri akaryakıt istasyonları sahiplerini de sevindirdi.