Batman'da, PKK Elebaşlarından Duran Kalkan'ın Sağ Kolu Yakalandı

Batman'da, PKK Elebaşlarından Duran Kalkan'ın Sağ Kolu Yakalandı

Batman'a üst düzey idarecilere yönelik eylem yapmak amacıyla gelen ve PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan'ın sağ kolu olan bir terörist, otostop çekerek bindiği araçta yakalandı.

Batman'a üst düzey idarecilere yönelik eylem yapmak amacıyla geldiği belirlenen terörist Sait İlmin, otostop çekerek bindiği araçta yakalandı. Teröristin PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan'a yakın olduğu öğrenildi.

EYLEM BİLGİSİ GELDİ, ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ülkeye yasa dışı yollarla giren bir teröristin Batman'da üst düzey yöneticilere yönelik eylem yapmaya hazırlandığı bilgisi üzerine il genelinde çalışma başlattı.

OTOSTOP ÇEKTİĞİ ARAÇTA YAKALANDI

Teröristin, Kozluk ilçesi kırsalından kent merkezine doğru otostop çekerek bindiği araçla ilerlediği ihbarını alan ekipler, Tuzlagözü köyü yakınında bir otomobili durdurdu. Araçta bulunan, yanında kimliği olmayan ve şüpheli davranışlar sergileyen kişinin üst aramasında, bir tabanca ve el bombası ele geçirildi.

ÜST DÜZEY İDARECİLERE EYLEM YAPACAKTI

Jandarma tarafından gözaltına alınan şüphelinin, 'Rojhat' kod adlı Sait İlmin isimli terörist olduğu ve kentte üst düzey idarecilere yönelik eylem yapmak üzere ülkeye yasa dışı yollarla girdiği belirlendi.

PKK ELEBAŞININ SAĞ KOLU

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Duran Kalkan'a yakın olduğu öğrenilen teröristin, jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Kaynak: AA