Batman'da Bilardo Şampiyonası'na 600 Sporcu Katıldı

Batman'da 5 Ekim'de başlayan 3 bant bilardo şampiyonası dün akşam yapılan final maçıyla sona erdi.

Batman'da Bilardo Şampiyonası'na 600 Sporcu Katıldı

Batman'da 5 Ekim'de başlayan 3 bant bilardo şampiyonası dün akşam yapılan final maçıyla sona erdi. Finalde, rakibi Lütfi Çenet'i 40-33 yenen Turgay Orak, şampiyon oldu. 

Batman'da bir haftadır devam eden ve 600 sporcunun katıldığı 3 band 3'üncü etap Bilardo Şampiyonası'nın finalinde Turgay Orak ve Lütfi Çenet karşı karşıya geldi. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan final mücadelesine Batmanlılar büyük ilgi gösterdi. Final maçına Vali Ahmet Deniz, Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Gençlik Spor İl Müdürü Halil Eren ve çok sayıda bilardo severler katıldı. 

Finalde rakibi Lütfi Çenet'i 40-33 mağlup eden Turgay Orak, şampiyon oldu. Final maçının ardından şampiyon Orak, kupasını Vali Deniz'in elinden aldı. 

Kupayı almaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Turgay Orak, "Kazandığımız için çok mutluyum. Zor bir maçtı, önemli bir maçtı. Milli takım için de önemli bir maçtı. Çok zor bir finaldi, oyunun sonlarında hata yaptım. Ona rağmen kazandım, biraz da şans benden yanaydı. Batman'da şampiyonanın düzenlemesi isabetli olmuş. Çok güzel karşıladılar, misafirperverler. Bu benim ilk şampiyonluğum benim için çok önemliydi. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

- Batman

Kaynak: DHA