Batman Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni
Haberler » Güncel » Haber

Batman Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni

29 Mart Yerel Seçimlerinde Yüzde 60 Oy Oranıyla Batman Belediye Başkanlığına Seçilen ve Cuma Günü Mazbatasını Alan DTP'li Nejdet Atalay, Eski Başkan Hüseyin Kalkan'dan Görevi Devir Aldı.

Batman Belediyesi'nde Devir Teslim Töreni

29 Mart yerel seçimlerinde yüzde 60 oy oranıyla Batman Belediye Başkanlığına seçilen ve cuma günü mazbatasını alan DTP'li Nejdet Atalay, eski Başkan Hüseyin Kalkan'dan görevi devir aldı.

Başkanlık makamında hazırlanan törene her 2 başkanın yanı sıra DTP İl Başkanı Özcan Erdem, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, eski ve yeni belediye meclis üyeleri ile belediye birim müdürleri hazır bulundu.

Devir teslim töreni esnasında ilk konuşmayı yapan eski Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan; görevi devrettiği Atalay'a başarılar diledi. Kalkan, Atalay'ın Batman'da başarılı hizmetler gerçekleştireceğine inandığını ifade etti.

Batman'ın yeni Belediye Başkanı Nejdet Atalay Belediye başkanı Hüseyin Kalkan'a hizmetlerinden dolayı bir teşekkür plaketi ile bir demet gül verdi.

Eski Başkan Kalkan'dan belediye mührünü alan Başkan Atalay; "Kentimize Belediyecilik alanında önemli hizmetler veren Başkana emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır, sayın başkandan ben bayrağı devir alacağım. Batman için, ekip ruhu ile çalışmayı, birikimlerimizi, tecrübelerimizi, ortaya koyacağız. Halkımıza her zaman kapımız ve yüreğimiz açık olacak. Bizi bu göreve layık gören herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Atalay daha sonra yeni ve eski belediye meclis üyelerine karanfiller dağıttı. Törenin ardından başkanlık koltuğuna resmen oturan Nejdet Atalay tebrikleri kabul etti. (CİHAN)