Batıda Güneş, Doğuda Yağmur

Batıda Güneş, Doğuda Yağmur

Türkiye genelinde hava sıcaklığı 1 ile 3 derece artarken, doğu kesimlerinde sağanak yağışlar görülecek.

Batıda Güneş, Doğuda Yağmur
12.05.2009 10:02 | Son Güncelleme: 12.05.2009 10:02

Türkiye genelinde hava sıcaklığı 1 ile 3 derece artarken, doğu kesimlerinde sağanak yağışlar görülecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Türkiye'nin doğu kesimlerinde kısa süreli olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek.

Rüzgar ise, kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

-ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİNE KARŞI UYARI-

Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği bildirdi.

-BÖLGELERDE HAVA-

Marmara: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri öğle saatlerinde parçalı bulutlu geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu (Rize, Artvin, Bayburt) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması istendi.

Doğu Anadolu: Parçalı, zamanla çok bulutlu, bölgenin doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. (ANKA)

(BR/BÜN)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title