Batı Şeria'da Yahudi Yerleşimciler, Filistinli Kadını Taşlayarak Öldürdü

Batı Şeria'da Yahudi Yerleşimciler, Filistinli Kadını Taşlayarak Öldürdü

Bir grup Yahudi yerleşimci milis, Batı Şeria'nın kuzeyinde gece otomobiliyle evlerine gitmekte olan Filistinli çiftin aracına taşlarla saldırdı. Saldırıda araçtaki kadın başına isabet eden taşla hayatını kaybetti.

Batı Şeria'nın kuzeyinde bir grup Yahudi yerleşimci, gece otomobille evlerine gitmekte olan Filistinli çiftin aracına taşlarla saldırdı. Araçtaki kadın başına isabet eden taşla hayatını kaybetti.

TAŞLARLA SALDIRDILAR

Bir grup Yahudi yerleşimci milis, Batı Şeria'nın kuzeyinde gece otomobiliyle evlerine gitmekte olan Filistinli çiftin aracına taşlarla saldırdı. Ön camı kırarak arabanın içine giren bir taş, Filistinli Ayşe Talal el Rabi'nin (47) başına isabet ederek ölümüne yol açtı. Arabayı kullanan kocası da başına ve göğsüne isabet eden taşlardan ağır yaralandı.

FİLİSTİNLİ OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Filistinli olduğu için öldürülen Ayşe Talal el Rabi'nin Selfit'in kuzeybatısında bulunan Bidya kasabasından olduğu bildirildi. Geçen Pazartesi günü iki Yahudi yerleşimcinin aynı bölgede öldürülmesinden sonra İsrailli milisler, Nablus bölgesindeki sivil Filistinlilere birkaç defa saldırı gerçekleştirdi.

İşte olay yerinden görüntüler;