Haberler » Ekonomi » Haber

Bat Pazarı'nda devir değişti, taksitli ve garantili satışlar başladı

Yıllarca eski ve ucuz malzemelerin satılıdğı 'bit pazarı' olarak bilinen Bursa Bat Pazarı'nda artık devir değişti.

Bat Pazarı'nda devir değişti, taksitli ve garantili satışlar başladı

Yıllarca eski ve ucuz malzemelerin satılıdğı 'bit pazarı' olarak bilinen Bursa Bat Pazarı'nda artık devir değişti.

Yeni ve 2 yıl garantili her türlü malzeme bat pazarında müşterilerini bekliyor. Çarşı esnafları; "Burası artık eski eşyaların satılıdığı bit pazarı değil, yeni, garantili ve kaliteli malların daha ucuza satıldığı yer oldu" diye çarşının kabuk değiştirdiğini söylüyor.

Tarihi Kayhan Çarşısı'nın alt tarafında kurulu Bat Pazarı'nda mobilyadan bilgisayara, tokadan küpeye, herkeye uygun malzeme bulunuyor.

Evini yenilemek, sevdiklerine hediyeler almak ve evlenmek isteyenlere çeşitli fırsatların sunulduğu bat pazarında artık taksitli ve garantili satışlar da yapılıyor.

Spot mağazalarda satışa sunulan her türlü malzeme anlaşmalı bankaların kredi kartlarına taksitle satılıyor.

Her keseye uygun, mobilyadan beyaz eşyaya, takıdan tekstile, bilgisayardan oto ses-müzik sistemlerine kadar aradığınız her şey sıfır ve garantili olarak satışa sunuluyor. Çarşının 50 yıllık esnaflarından Oğuz Ticaret sahibi Fehmi Duban, "Sıfır, kaliteli ve garantili ürünlerinin yanı sıra uygun fiyatlarıyla da dikkat çeken pazarda müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Mobilyadan beyaz eşyaya, halıdan avizeye, mutfak eşyasından ev tekstiline kadar evin ihtiyacı olan her şeyi burada vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Mesala biz büro malzemesi satıyoruz. Piyasada bin 500 liraya satılan makam masasını biz burada garantili ve taklitli olarak 550 YTL'den satıyoruz. Artık bat pazarında eski malzemeler değil, yeni ve garantili mallar satılıyor. Eski malzeme satan çok az dükkan kaldı." dedi.

Özellikle evlenmek isteyenler için cazip fırsatların sunulduğunu söyleyen çarşı esnafından Recep Onbaş, "Ben mobilya satıyorum, piyasada bin 700 lira olan koltuk takımları bizde 800 liradan satılıyor. Kar marjını düşük tutmakla birlikte sürümden kazanmaya çalışıyoruz. Çarşımız da değişen çağa ayak uydurdu, artık sadece eski malzemeler yok. Bizler burada garantili ve kaliteli mobilya ürünlerini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Çarşı esnafı olarak bize eskici gözüyle bakılmasını istemiyoruz" diye konuştu.