Başsavcı Tutanak Tuttuktan Sonra mı Güvenilirliğini Kaybetti?'

Başsavcı Tutanak Tuttuktan Sonra mı Güvenilirliğini Kaybetti?'

Başsavcı Tutanak Tuttuktan Sonra mı Güvenilirliğini Kaybetti?'
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

DP Denizli Il Başkan Vekili Aykut Yıldırım, Izmir Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş'ın güvenilirliğini, Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan Ipek tarafından tehdit edildiğine dair tutanak tuttuktan sonra mı kaybettiğini sordu?

DP Denizli Il Başkan Vekili Aykut Yıldırım, Izmir Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş'ın güvenilirliğini, Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan Ipek tarafından tehdit edildiğine dair tutanak tuttuktan sonra mı kaybettiğini sordu? Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik'in AK Parti'den istifa edip DP’ye geçmesi dolayısıyla bir tören düzenlendi. Törende Şevik’in parti rozeti, Yıldırım tarafından takıldı. Şevik'in, DP Buldan Belediye başkan adayı olduğu da açıklandı. Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Ali Emre'ninse Çivril adayı olduğu bildirildi.

Törende bir konuşma yapan Il Başkan Vekili Yıldırım, hükümetin ekonomiyi kötü yönettiğini, ülkeyi saman ithal eder hale getirdiğini öne sürdü. Hükümetin, soruşturmalarda kendine dokunan bir yer olduğunda derhal görevden alma yoluna gittiğini söyleyerek, Başsavcı Baş'ın tehdit edildiğine dair tutanak tuttuktan sonra görevden alınmasını eleştirdi: “Uçları kendine değdiği zaman bunu bertaraf etmeye çalışıyorlar. Dertleri sadece kendilerine bir sıkıntı olmaması yönünde yargı organlarını değiştirmeyle ilgili sürece girmişlerdi. Tutanak var. Başsavcı o tutanağı tutasıya kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin bir başsavcısı olarak kabul ediyoruz da, kendisine güveniyoruz da o tutanağı tuttuktan sonra mı başsavcının güvenilirliği kaybediliyor? Bugün Türkiye’de öyle bir sistem işliyor ki nerede bir sıkıntı var, nerede bu işlerde bize bir dokunulacak yer var hemen yer değiştirmeye, hemen kanun değiştirmeye gidiyoruz. Bugün iktidarda olanlara göre bir hukuk istemiyoruz.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlunun, savcılık tarafından ifadeye çağrılmasına rağmen gitmemesinin hukuk karşısında eşitsizlik olduğunu savunan Aykut Yıldırım, “Kendisine yapılan çağrıyla ilgili savcılığa gidilmemesiyle de ne kadar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Anayasa önünde eşit olduğunu burada hepimiz görmekteyiz. Burada bir eşitsizlik ve adaletsizlik var. Burada bir koruma ve kollama var.” dedi.

Başsavcı Tutanak Tuttuktan Sonra mı Güvenilirliğini Kaybetti?'

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title