Başlık Parasıyla Evlendirilen Kız Çocuğu Jandarmadan Yardım İstedi

Başlık Parasıyla Evlendirilen Kız Çocuğu Jandarmadan Yardım İstedi

Samsun'da Babasının 13 Yaşındayken Kendisini Başlık Parası Karşılığı 24 Yaşındaki Gençle Evlendirdiğini İddia Eden Kız Çocuğu, Jandarmayı Arayarak Yardım İstedi. Olayla İlgili Kızın Babası ve Gayri Resmi Evlendiği Genç Gözaltına Alındı.

Başlık Parasıyla Evlendirilen Kız Çocuğu Jandarmadan Yardım İstedi

Samsun'da babasının 13 yaşındayken kendisini başlık parası karşılığı 24 yaşındaki gençle evlendirdiğini iddia eden kız çocuğu, jandarmayı arayarak yardım istedi. Olayla ilgili kızın babası ve gayri resmi evlendiği genç gözaltına alındı.

İddiaya göre, Ordu'nun İkizce ilçesinde ikamet eden N.Y., bir yıl önce 13 yaşında olan kızı H.Y.'yi 7 bin 500 YTL başlık parası karşılığı Samsun'un Gödekli köyünde ikamet eden T.D. (24) ile gayri resmi olarak evlendirdi. 156 Jandarma İmdat Telefonu'nu arayan H.Y., babasının kendisini başlık parası karşılığı sattığını iddia etti. Çayırkent Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, olayla ilgili kızını başlık parası karşılığı evlendiren baba N.Y. ile damat T.D.'yi yakalayarak gözaltına aldı. "Küçük yaşta kız çocuğuyla ilişkiye girmek ve alıkoymak" suçlarından hakkında soruşturma başlatılan T.D., kızın yaşanın küçük olduğunu bilmediğini söyledi. Sorgulanmaları tamamlanan damat ve kayınpederi bugün Samsun Adliyesi'ne sevk edildi.

(MAY-SA-ÖZ-Y)