Başlarına Buz Düşen 3 Kadın Yaralandı

Başlarına Buz Düşen 3 Kadın Yaralandı

Muş'ta havaların ısınması ile birlikte bir evin çatısından düşen buz ve kar kütlesinin düşmesi sonucu 3 kadın yaralandı.

07.03.2012 19:35 | Son Güncelleme: 07.03.2012 19:35
Başlarına Buz Düşen 3 Kadın Yaralandı

Muş'ta havaların ısınması ile birlikte bir evin çatısından düşen buz ve kar kütlesinin düşmesi sonucu 3 kadın yaralandı. Beyin travması geçiren hemşire Canan Batubay ameliyata alındı, diğer iki kadının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olay, bugün saat 16.30 sıralarında İstasyon Caddesi Valilik binası karşısındaki 6 katlı apartmanın önünde meydana geldi. Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Canan Batubay, (32) Alparslan Üniversitesi hemşirelik 2'nci sınıf öğrencisi Semra Özen (20) ile hemşirelik 1'nci sınıf öğrencisi Gülli İnan (18) alışverişten Devlet Hastanesi'ne dönerken çatıdan düşen buz ve kar kütlesinin altında kaldı. Buzların altından çıkarılan üç kadın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Evli olan Canan Batubay, beyin travması geçirdiği için ameliyata alındı. Üniversite öğrencisi iki genç kızın ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Aynı olayda kar altında kalan ve içinde kimsenin olmadığı belirlenen 06 MUS 90 plakalı otomobilin kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü Mehmet Çağlayan, belediyeye çatıların temizlenmesi konusunda uyarıda bulunduğunu ve önlem alınmadığını söyledi. Çağlayan, "Bu belediyenin işidir. Muş'ta çok sayıdaki binanın çatısı kar ve buz kütleleriyle dolu. Bunlar insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde. Ama maalesef önlem alınmıyor. Bu olaydan sonra önlem alınsın" dedi.

Kaynak: DHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title