Başkonsolos, Gençlere Göbek Attırdı

Başkonsolos, Gençlere Göbek Attırdı

Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu sokağında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle düzenlenen 'Gençlik Festivali'ne yaklaşık 500 Türk vatandaşı katıldı.

Başkonsolos, Gençlere Göbek Attırdı
22.05.2011 23:05 | Son Güncelleme: 22.05.2011 23:05

Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu sokağında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle düzenlenen 'Gençlik Festivali'ne yaklaşık 500 Türk vatandaşı katıldı. Başkonsolos Ahmet Demirok, büyük bir coşkuyla süren festivale katılan gençlerle bol bol halay çekip, göbek attı.

Londra'nın merkezindeki Knightsbridge bölgesinde yer alan Başkonsolosluk binası önünde düzenlenen 'Gençlik Festivali'ne, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, Azerbaycan Büyükelçisi Fahrettin Gurbanov, Başkonsolos Ahmet Demirok, Başkonsolos Yardımcısı Barış Elmener, Büyüleçilik Katibi Atakan Güner, Sofra restorantlar zincirinin sahibi Hüseyin özer, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin yanı sıra çeşitli üniversitelerden Türk öğrenciler de katıldı.

Başkonsolos Ahmet Demirok öncülüğünde ve Sofra Restoranları sponsorluğunda gerçekleştirilen festivalde, katılımcılara sıcak yemek ve meze çeşitlerinin bulunduğu açık büfe ikramı yapıldı. Canlı müzik, Dj performansları, halay ve diğer yerel oyunlarla reklendirilen festival kapsamında Başkonsolosluk sokağı araç trafiğine kapatıldı.

BAŞKONSOLOS, GENÇLERLE HALAY ÇEKTİ

Türkiye'nin genç diplomatlarından Başkonsolos Demirok, festivale katılan gençlerle yakından ilgilendi, sorunlarını dinledi. Demirok, festivalin canlı müzik bölümünde gençlerle birlikte halay çekip, göbek attı.

BÜYÜKELÇİ ÇEVİKÖZ: 19 MAYIS BU ŞEKİLDE KUTLANIR

Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Ünal Çeviköz, yaptığı açıklamada 19 Mayıs'ın çoşkuyla kutlanılması gereken bir bayram olduğunu söyledi. Çeviköz şöyle konuştu:

"Bugünün Cumartesi olmasından istifade etmek istedik. 19 Mayıs'a en yakın bir Cumartesi olduğu için de bu günü seçtik. Başkonsolosumuz Ahmet Demirok'un girişimiyle yaşadığımız ve Başkonsolosluk binasının bulunduğu bölgenin sokak partisi şeklinde değerlendirilmesini düşündük. ve buraya hem genç Türk kardeşlerimizi hem Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizi hem de Azerbaycan Büyükelçisi başta olmak üzere, Azeri kardeşlerimizi davet ettik. Gördüğünüz gibi neredeyse bir panayır havası var. Bence de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu şekilde kutlanmalı. Onun için buradaki ortamdan ve burada bulunmaktan çok mutluyum" dedi.

BAŞKONSOLOS DEMİROK: HERŞEY GENÇLER İÇİN

19 Mayıs'ın en önemli bayramlarımızdan biri olduğunu belirten Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Ahmet Demirok, "Ulu önder Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı bir gün. Atatürk, bunu çok haklı olarak gençliğimize armağan etti. İngiltere'de, Londra'da yaşayan gençlerimizle bu anlamlı günü kutlamak istedik. ve büyük bir katılım oldu. Bundan dolayı çok mutluyuz. İngiltere'nin çeşitli üniversitelerinde okuyan gençlerimizi, kardeşlerini, ailelerini burada biraraya getirmek istedik. Hava da oldukça güzel... 19 Mayıs'ın anlamını ifade edecek şekilde bugünü kutluyacağız" diye ifade etti.

HÜSEYİN ÖZER: 'GENÇLİK FESTİVALİ'NİN SPONSORU BEN OLACAĞIM

Gençlik Festivali'nin sponsoru işadamı Hüseyin Özer, "19 Mayıs'ları daha önce başkonsolosssuz kutluyorduk. İlk defa Başkonsolos ve Büyükelçimiz'le kutluyoruz. Ben her sene Green Park'a talebeleri çağırıyorum, onlarla birlikte her yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz. Bu yıl ilk defa aramızda bir resmi ortaklık oldu. Sağ olsun Başkonsolosumuz, Büyükelçimiz ve diğer çalışanlar bu etkinliğe sahip çıktı" dedi.

Özer, bundan böyle her yıl düzenlenecek olan Gençlik Festivali' etkinliğinin sponsorluğunu üstleneceğinin de sözünü verdi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı 'Gençlik Festivali', akşam saatlerine kadar devam etti.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title