Basketbolda Maçın Ardından

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, ULEB Avrupa Kupası'nda İsrail temsilcisi Hapoel Bank Yahav'ı 87-79 yenerek, önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Basketbolda Maçın Ardından

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, ULEB Avrupa Kupası'nda İsrail temsilcisi Hapoel Bank Yahav'ı 87-79 yenerek, önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi. 

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ataman, grubun en zor maçlarından birine çıktıklarını belirterek, "Karşımızda özellikle hücum kapasitesi yüksek olan bir takım vardı ama maça çok iyi başladık. İlk periyotta mükemmel bir basketbol oynadık ve 33 sayı attık" diye konuştu.

Grupta oynadıkları 3 maçı da kazandıklarını hatırlatan deneyimli başantrenör, "Rotasyonlar başladığı zaman özellikle ikinci periyotta bir düşüşümüz oldu. Üçüncü çeyreğin başında da bu düşüş devam etti. En kötü oyunu zaten bu periyodun ilk 5 dakikasında sergiledik. Genellikle kontrolümüzde götürdüğümüz maçı bir anda rakibin kontrolüne veriyor gibi olduk ama Micov ve Sinan'ın ekstra sayılarıyla sonuca gittik. Grubumuzda 3'te 3 yaptık. Yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

Hapoel Bank Yahav cephesi

 

İsrail temsilcisinin başantrenörü Danny Franco, maça iyi başlayamadıklarını, son çeyrekte yaptıkları hatalarla da mücadeleyi kaybettiklerini söyledi.

Galatasaray Kulübü'ne yaptığı ev sahipliği nedeniyle teşekkür eden Franco, "Maça çok iyi başlayamadık. İkinci çeyrekte oyunumuzu geliştirdik ve her geçen dakika daha iyi oynamaya başladık. Son çeyrekte birçok hata yaptık. Maçın genelinde iyi savunma yaptık. Zaman zaman avantaj bize gelse de kazanamadık" değerlendirmesinde bulundu.

Franco, Galatasaray Odeabank'ın kaptanı Sinan Güler'i durdurmaya odaklandıklarını anlatarak, "Galatasaray çok iyi şut attı. Sinan, rakibimiz için çok önemli bir oyuncu. Ona odaklandık ama elimizden geleni yapmamıza rağmen diğer oyuncuları durduramadık" şeklinde görüş belirtti.

İsrailli gazetecilerin, Galatasaray taraftarının, İsrail aleyhine yaptığı tezahüratları sorması üzerine Franco, "Çok fazla gürültü vardı. Maça odaklandığım için tezahüratların hiçbirini duymadım. Müsabakadan önce bir şeyler duydum ama bunlar problem değil" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA