Basketbolda Ankara Derbisi Türk Telekom'un

Beko Basketbol Ligi'nin 18. Haftasında Oynanan Ankara Derbisinde Gülen Taraf, Casa Ted Kolejliler'i 93-77'lik Skorla Mağlup Eden Türk Telekom Oldu.

Basketbolda Ankara Derbisi Türk Telekom'un

Beko Basketbol Ligi'nin 18. haftasında oynanan Ankara derbisinde gülen taraf, CASA TED Kolejliler'i 93-77'lik skorla mağlup eden Türk Telekom oldu.

Türk Telekom Basketbol Sorumlusu Ersin Eroğlu, maçtan sonra yaptığı açıklamada, basketbol takımı olarak çok iyi bir uyum yakaladıklarını ve sezonu en az 2 kupayla kapatmayı hedeflediklerini belirterek, "Sezon başından beri bugünlere gelmek için büyük mücadele verdik. Üç kupada birden yolumuza devam ediyoruz. Beko Basketbol Ligi, FIBA Avrupa Kupası ve Türkiye Kupası'nda yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Bu sezon Ankara seyircisine en az 2 kupa getirmek istiyoruz. Buna yürekten inanıyoruz. Takım olarak çok iyi bir uyum yakaladık. Bu sene öncelikle Türkiye'ye Avrupa Şampiyonluğu'nu hediye etmek istiyoruz" diye konuştu.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, karşılaşmanın ardından yaptığı değerlendirmede, maça kötü başlamalarına rağmen kısa sürede toparlandıklarını ifade ederek, "Maça son zamanlarda kazandığımız bir alışkanlık olarak 10-0 geride başladık. Daha sonra toparlanarak, ilk yarının sonunda maçı kazanmamızı sağlayacak farkı yakaladık. Çok yoğun bir maç trafiği içinde tüm oyuncularımızı oynatma şansı bulduk. CASA TED Kolejliler'i yenerek önemli bir galibiyet aldık. Şimdi önümüzde ligde Galatasaray ve Avrupa'da da Yunanistan'ın Panionios takımlarıyla zorlu 2 maç var. Öncelikle liderliğimizi devam ettirmek için Galatasaray'ı yenmek istiyoruz. İyi savunma yaptığımız takdirde her takımı yenecek güce sahibiz" dedi.

Tecrübeli antrenör, Türk Telekom olarak taraftarları arkalarına alarak, şampiyonluğa kilitlenmeye başladıklarının altını çizerek, "Uzun yıllardan beri Ankara'da bir şampiyonluk yaşanmadı. Biz bu şampiyonluğu Ankara halkına yaşatmak istiyoruz. Futbolda milli maç olmasına ve hafta arası bir maç olmasına rağmen Ankaralı basketbolseverler salonun tamamına yakınını doldurdu. Ankaralı sporseverler bizi desteklemeye devam etsin, biz de onlara bir şampiyonluk hediye edelim" şeklinde konuştu.

Mavi-beyazlı ekibin başarılı basketbolcuları Tutku Açık ve Mutlu Akpınar, CASA TED Kolejliler karşısında aldıkları galibiyetle liderliklerini devam ettirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, önlerindeki Galatasaray Cafe Crown ve Panionios maçlarını kazanarak, yollarına devam etmek istediklerini söyledi.

(EKO-KÇ-KÇ-RO-S)

Kaynak: İHA