Basketbol: Fıba Bayanlar Avrupa Ligi

Basketbol: Fıba Bayanlar Avrupa Ligi

Fıba Bayanlar Avrupa Ligi (c) Grubu'nda Mücadele Eden Galatasaray Medical Park, Grubundaki 9

Basketbol: Fıba Bayanlar Avrupa Ligi

FIBA Bayanlar Avrupa Ligi (C) Grubu'nda mücadele eden Galatasaray Medical Park, grubundaki 9. maçında, haftaya grup lideri olarak giren İspanya'nın Halcon Avenida takımına 64-81 yenildi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Halcon Avenida, çok sayıda hücumdan boş dönen Galatasaray Medical Park karşısında 5. dakikayı 3-8 önde geçti. Erika de Souza, Alba Torrens ve Anke de Mondt ile sayı üretmeyi sürdüren İspanya temsilcisi, farkı artırdı ve ilk periyodu 8-23 önde tamamladı.

Galatasaray Medical Park, Sylvia Fowles'in pota altından bulduğu sayılarla başladığı ikinci periyotta daha iyi hücum etti. Sarı-kırmızılılar, Fowles, Seimone Augustus ve Melisa Can'ın skora katkısıyla 19. dakikada farkı 5 sayıya (29-34) indirdi. Devrenin son dakikasında konuk ekipten Anna Montanana'nın 3 sayılık atışına, Galatasaray Medical Park, Donneka Hodges'in üç sayılık basketiyle karşılık verdi ve devre 32-37 İspanya temsilcisi lehine bitti.

Üçüncü periyoda 6-0'lık seriyle başlayan Halcon Avenida, Torrens ve Lyttle'nin sayılarıyla farkı artırdı. Periyotta 16 sayılık (44-60) farka ulaşan konuk ekip, son periyoda 46-60 önde girdi. Son periyotta konuk ekip, Torrens ve Erika de Souza'nın skorer oyunuyla üstünlüğünü sürdürdü. 35. dakikayı 54-70 önde geçen İspanya temsilcisi, farkı kapama umudunu yitiren Galatasaray Medical Park karşısında son bölümde rahat bir oyun ortaya koydu ve karşılaşmadan 64-81 galip ayrıldı. Bu sonuçla Galatasaray Medical Park, gruptaki 6. mağlubiyetini aldı. Aldığı 7 galibiyet, 2 mağlubiyetle grupta lider durumda bulunan Halcon Avenida, sarı-kırmızılı takım ile İspanya'da yaptığı karşılaşmayı da 86-59 kazanmıştı.

Salonda az sayıdaki taraftar sarı-kırmızılı takımı destekledi. Oyunun son bölümünde taraftarlar, dün yapılan Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasıyla veda ettikleri Ali Sami Yen Stadı anısına tezahüratlarda bulundu. (EG-CAY-ERD) - İSTANBUL

Kaynak: AA