Basketbol: Eurochallenge Kupası

Basketbol: Eurochallenge Kupası

Basketbolda Eurochallenge Kupası (K) Grubu'nda mücadele eden Beşiktaş Milangaz, grubundaki 3.maçında İspanya'nın Fuenlabrada Sad takımına 72-70 yenildi.

Basketbol: Eurochallenge Kupası

Basketbolda Eurochallenge Kupası (K) Grubu'nda mücadele eden Beşiktaş Milangaz, grubundaki 3. maçında İspanya'nın Fuenlabrada Sad takımına 72-70 yenildi.

Karşılaşmaya her iki takım da karşılıklı basketlerle başladı. Penney ve Michael Hall ile sayılar bulan İspanya temsilcisi, 5. dakikayı 11-8 önde geçti. Hücumda etkili olamayan siyah-beyazlılar, savunmada da etkisiz kalınca Fuenlabrada Sad farkı açtı ve ilk çeyreği 22-13 üstün bitirdi.

2. çeyrekte de skor üstünlüğünü eline alan rakibi karşısında Serhat ve Erceg'in sayılarıyla farkı kapatmaya çalışan Beşiktaş Milangaz, savunmada aksamaya devam edince, ev sahibi takım devreyi 38-31 önde tamamladı.

3. periyoda her iki takım da üst üste top kayıplarıyla girdi. İki takımın da hücumda oldukça tutuk kaldığı bölümde, Fuenlabrada Sad, çeyreğin son 6,5 dakikasına 38-33 önde girdi. Erceg'in 3 sayılık basketiyle farkı 2 sayıya indiren Türk temsilcisi, rakibinin sayılarına engel olamadı ve periyot 51-47 İspanyol temsilcisi lehine geçildi.

Son periyoda etkili başlayan Beşiktaş Milangaz, art arda bulduğu sayılarla öne geçti: (52-51). Morrison ile etkili olan siyah-beyazlılar, 33. dakikaya da 56-53 üstün girdi. Çabuk toparlanan ev sahibi takım, 5-0'lık seriyle bir kez daha öne geçti: (58-56). Oyunu bırakmayan Beşiktaş Milangaz, 35. dakikaya 61-58'lik skorla önde girse de bitime 20 saniye kala yeniden öne geçen Fuenlabrada Sad, karşılaşmadan da 72-70 galip ayrıldı.

- İSTANBUL

Kaynak: AA