Başkentte Yıldırım Mayruk Defilesi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Başkentte Yıldırım Mayruk Defilesi

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Eşi Semra Sezer ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Eşi Filiz Büyükanıt, Ulusal Eğitime Destek Kampanyası Kapsamında Düzenlenen Yıldırım Mayruk Defilesine Katıldı. Defile Öncesi Semra Sezer, Gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı Devir Teslim Törenine Katılıp Katılmayacağı Sorularına Cevap Vermedi.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt, Ulusal Eğitime Destek Kampanyası kapsamında düzenlenen Yıldırım Mayruk defilesine katıldı. Defile öncesi Semra Sezer, gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı devir teslim törenine katılıp katılmayacağı sorularına cevap vermedi.

Anaçev ve İnönü Vakıfları'nın koordinasyonunda Ulusal Eğitime Destek Kampanyası kapsamında Swiss Otel'de bir defile düzenlendi. Ünlü Modacı Yıldırım Mayruk'un 'İğnenin Ardından' adlı 2007 yaz koleksiyonu, ünlü mankenler tarafından tanıtıldı. Defileye, Cumhurbaşkanı Sezer'in eşi Semra Sezer, kızı Zeynep Sezer ve eşi Mustafa Kemal Kısacıkoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson ve oğulları ile çok sayıda davetli katıldı. Defile öncesi bir

konuşma yapan Semra Sezer, toplumsal gelişiminin sürekli kılınmasının, mutlu, üretken, toplumun oluşması, bireylerin eğitimi ve bilgi ve becerilerinin üretime dönüşmesi ile olanaklı olduğunu belirterek, "Ulusların geleceğinin belirlenmesinde en büyük hazine, yetişmiş insan gücü ve bu hazinenin anahtarı eğitimdir. Unutulmamalıdır ki çağdaşlaşma ve ekonomik kalkınma, akıl ve sağduyu ile bilgi birikimine yön veren eğitimli bireylerden oluşan toplum ile gerçekleşir" dedi. Sezer, Atatürk'ün bu gerçeği çok iyi

görerek eğitim alanında birçok devrim yaptığını belirterek, "Eğitim için atılan her adım, güçlü bir geleceğin habercisidir" diye konuştu.

Sezer, biletleri 100 YTL ücret karşılığında satılan defilenin tüm gelirinin Ulusal Eğitime Destek Kampanyası için Anaçev ve İnönü Vakfı'na bağışlanacağını ifade etti.

Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal'ın 2007 yaz koleksiyonunu Sema Şimşek, Deniz Pulaş ve Tülin Şahin gibi ünlü mankenler sundu.

(SC-OK-OK-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title