Başkentte Şüpheli Paket Paniği

Başkentte Şüpheli Paket Paniği

Başkentte Bir Mağazanın Önünde Unutulan İki Çanta, Kısa Süreli Paniğe Neden Oldu. Çantalardan Biri Bomba İmha Uzmanı Tarafından Fünye ile Patlatılırken, Patlatılan Çantanın İçinden Kullanılmış Elbiseler Çıktı.

Başkentte Şüpheli Paket Paniği

Başkentte bir mağazanın önünde unutulan iki çanta, kısa süreli paniğe neden oldu. Çantalardan biri bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatılırken, patlatılan çantanın içinden kullanılmış elbiseler çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Meşrutiyet Caddesi üzerinde akşam saatlerinde bir giyim mağazasının önünde iki çanta unutuldu. Kapanan mağazanın önünde iki şüpheli çantanın bulunduğunu fark eden vatandaşlar, durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Cadde kısa süreli trafiğe kapatılırken, çantalardan birisi fünye ile patlatıldı. Patlatılan çantanın içinden eski elbiseler çıktı. Bomba imha uzmanı tarafından yapılan incelemenin ardından ikinci çantanın içi açıldı ve açılan çantadan yine elbiseler çıktı. Çantalar polis ekipleri tarafından incelenmek üzere karakola götürülürken, Meşrutiyet Caddesi daha sonra trafiğe açıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(TB-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA