Başkentte 'Şafak' Operasyonu

Başkentte 'Şafak' Operasyonu

Ankara'da Bin Polisli, Helikopter Destekli Dev Uyuşturucu Operasyonu Düzenlendi.

Başkentte 'Şafak' Operasyonu

Ankara genelinde, erken saatlerde uyuşturucu satıcılarına yönelik yaklaşık bin polisin katıldığı helikopter destekli operasyon düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerinin 7-8 aylık çalışması sonrasında Altındağ ve Mamak ilçelerinde düzenlendiği operasyona Çevik Kuvvet, Asayiş, Özel Harekat ekipleri de destek verdi. Helikopter ve panzerlerin de katıldığı ''Şafak'' adı verilen operasyon 05.15 civarında başladı.

Operasyonda vatandaşlardan gelen şikayetlerinde dikkate alındığı belirtilirken, Mamak Anayurt Mahallesinde çocuklara da uyuşturucu satışı yaptırıldığı bildirildi. Ankara genelinde yapılan ve evlere eş zamanlı baskınların düzenlendiği operasyonda bazı kişiler gözaltına alındı, uyuşturucu satışından kazanıldığı tahmin edilen bir miktar para ele geçirildi.

Polis helikopteri operasyon bölgesinde alçak uçuş yaparak kaçmaya çalışan zanlıların takibinde yerdeki ekiplere yardımcı oldu. Operasyonun yapıldığı bölge gecekondu mahallesi olmasına rağmen, zanlıların evlerinin önündeki lüks araçlar polisleri şaşkına çevirdi.

Operasyonun içeriği ve detayı hakkında bilgi verilmedi. Tahkikatın tamamlanmasının ardından, emniyet tarafından detaylı bilgi verileceği öğrenildi.