"Her Şeyi Önceden Bilirim" Diyen Medyumlar Polis Operasyonunu Bilemeyince Yakayı Ele Verdi

"Her Şeyi Önceden Bilirim" Diyen Medyumlar Polis Operasyonunu Bilemeyince Yakayı Ele Verdi

Ankara'da medyum ve falcı operasyonu gerçekleşti. Polisin sıkı takibinin ardından 5 kişi gözaltına alındı.

Ankara'da kendilerini falcı, medyum ve hoca olarak tanıtanlara yönelik operasyonda, 5 kişi gözaltına alındı.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bir ihbarı değerlendiren Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, fiziki ve teknik takiple kimlik ve adres bilgilerini belirlediği kişilerin yakalanması için operasyon düzenledi.

Çankaya ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi başta olmak üzere il genelinde kendilerini medyum, falcı ve hoca olarak tanıtan 5 kişi gözaltına alındı. Zanlıların mağdur ettiği 20 vatandaş da bilgilerine başvurulmak üzere emniyete davet edildi.

Medyumların dini duygularını istismar ettikleri vatandaşlardan "dua etme, muska yazma ve büyü yapma" karşılığında yüklü miktarlarda para istedikleri belirlendi.

"SENİN İÇİN KUYU KİRALADIM"

Gözaltına alınanlardan birinin, eşinden ayrılan bir "müşterisi"ni, "Okuduğum sabunu senin için kiraladığım kuyuya atacağım. Sabun suda eridikçe senin düşmanın da göğsünde ağrılarla eriyip bitecek" sözleriyle dolandırdığı tespit edildi.

Öte yandan zanlılardan biri polis ekiplerine uzun süre kapıyı açmadı. Evinde yapılan aramada bulunan eşyalar, zanlının, vatandaşları dolandırarak elde ettiği haksız kazançla lüks bir hayat yaşadığını ortaya koydu.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

YORUMLAR (3)

  • SEMA ERTAN:
    Bayanın kucandaki boos olabilirki sosyal medyada paylaşıldı eşimi kaybettim kazada boosu arıyoruz müge anlıya ciktik 8 ocakta lütfen herkesten yardım
  • SEMA ERTAN:
    20 aralıkta eşimi kaybettin kazada köpeğimiz vardi çok benziyor lutfen yardımcı olun
  • SEMA ERTAN:
    Bu kucandaki can eşim tirafik kazasında kaybettik boss müge anlida yayinlandinda sosyal medya duymuştu kaza yerine bu sarlatin yeri 20klmtrms boos olabilirmi acaba lütfen yardımcı olun lutfen eşimin yadigarı eşim 20 aralıkta kazada kaybettim olcak müge anlıya ciktik lutfen
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.