Başkentte Kültür Sanat

Başkentte Kültür Sanat
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Başkentte, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Funda Arar, Yaşar ve Sibel Can konser verecek.

Başkentte, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Funda Arar, Yaşar ve Sibel Can konser verecek.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, "Sevgililer Günü" kapsamında Funda Arar 12 Şubat, Yaşar 13 Şubat'ta Jolly Joker'de sahne alacak. Sibel Can da 13 Şubat'ta Congresium'da sevenleriyle buluşacak.

Pınar Ayhan bugün, Oi Va Voi grubu ise yarın Hayal Kahvesi'nde konser verecek.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında, piyanoda Peter Jablonski·'nin yer alacağı, Marek Pijarowski yönetimindeki konser, bugün ve yarın dinlenebilir. Programda, Sergey Prokofi·ev'in "Piyano Konçertosu No.3 Op.26 Do Majör" ile Peter İlyi·ç Çaykovski·'nin "6. Senfoni Op. 74 si minör Patetik" isimli eserleri seslendirilecek.

Bilkent Senfoni Orkestrası, Sevgililer Günü dolayısıyla 13 Şubat'ta şef Rolf Gupta yönetiminde "Tango Nuevo" adlı konser verecek. Konserde, kemanda Isabelle van Keulen, bandoneonda Christian Gerber, kontrbasta Rüdiger Ludwig, piyanoda ise Ulrike Payer sahneye çıkacak.

Tiyatro

William Shakespeare'in yazdığı, Orhan Burian'ın çevirdiği, Bozkurt Kuruç'un rejisörlüğünü yaptığı "Macbeth", yarın ve 14 Şubat, Anton Çehov'un yazdığı, Ataol Behramoğlu'nun çevirdiği, Erhan Gökgücü'nün yönettiği "Vanya Dayı" ise 16 Şubat'ta Büyük Tiyatro'da sahnelenecek.

Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" 16 ve 17 Şubat'ta Şinasi Sahnesi'nde beğeniye sunulacak.

Ingeborg Von Zadow'ın yazdığı, Servet Aybar'ın çevirdiği, Caner Kadir Gezener'in yönettiği "Ben ve Sen" 14 ve 16 Şubat, Şirin Aktemur'un yazıp Umut Toprak'ın yönettiği "Neşe, Dert, Aşk" bugün, yarın, 13, 16 ve 17 Şubat'ta Küçük Tiyatro'da izlenebilecek.

Yücel Erten'in çevirdiği ve İlham Yazar'ın yönettiği "Shakespeare Zorda" bugün, yarın, 13 ve 14 Şubat, Özcan Özer'in yazdığı, Hakan Çimenser'in yönettiği "Son Tango" 16 ve 17 Şubat, Sevim Ak'ın yazıp Servet Aybar'ın oyunlaştırdığı "Horoz Adam ve Korsan" 16 Şubat'ta Akün Sahnesi'nde izleyicinin karşısında olacak.

Uğur Saatçi'nin yazdığı, Barış Erdenk'in yönettiği "Yeşilçam" bugün, yarın, 13 ve 14 Şubat, Pervin Ünalp'ın yazıp yönettiği "Kuaförde Bir Gün" 16 ve 17 Şubat'ta Altındağ Sahnesi'nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Nuri Pakdil'in yazdığı, Murat Demirbaş'ın yönettiği "Umut" bugün, yarın ve 13 Şubat, Sibel Arslan'ın çevirdiği, Murat Çidam'ın yönettiği "Nihayet Bitti" 17 Şubat'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde beğeniye sunulacak.

Yasemin Erbulun'un çevirdiği, Ezgi Yentürk Çimensir'in yönettiği "Kocasını Pişiren Kadın" yarın ve 14 Şubat, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 16 Şubat'ta Stüdyo Sahne'de izlenebilecek.

Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" bugün, yarın ve 13 Şubat, Gülşen Karakadıoğlu'nun yazdığı, Vacide Öksüzcü'nün yönettiği "Nehir" 16 ve 17 Şubat'ta Oda Tiyatrosunda, bugün, yarın ve 13 Şubat'ta Ziraat Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

Lütfi Ay ve Tarık Levendoğlu'nun çevirdiği, Yurdaer Okur'un yönettiği "Euridice'nin Elleri" 16 ve 17 Şubat'ta Tatbikat Sahnesi'nde sanatseverlerin karşısında olacak.

Opera

Üç usta koreograf tarafından hazırlanan üç perdelik üçlü bale "Akdeniz Esintisi", bugün sezonun son temsiliyle izleyicinin karşısına çıkacak.

Tuncay Doğu'nun sahneye koyduğu, orkestra şefliğini Sunay Muratov'un üstlendiği "Güneşin Sesi Mozart" konseri, 13 Şubat'ta Opera Sahnesi'nde dinlenilebilir.

Yalçın Ergi·r'in yazdığı, Leyla Çolakoğlu'nun yönettiği "Evet Sevdik" müzikli gösterisi 14 Şubat'ta Leyla Gencer Sahnesi'nde, Nezih Seçkin'in yönetiminde "Mozart Gecesi" konseri aynı gün Opera Sahnesi'nde seyircisiyle buluşacak.

Konserde Mozart'ın "si·hi·rli· flüt üvertürü", "Ch io scordi dite" isimli eserleri seslendirilecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title