Başkentte Kültür Sanat

Başkentte Kültür Sanat
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Stephenie Meyer'in çok okunan kitap serisinden beyazperdeye uyarlanan "Alacakaranlık Efsanesi.

Stephenie Meyer'in çok okunan kitap serisinden beyazperdeye uyarlanan "Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1" vizyona girecek.

Popüler vampir hikayesinin yeni filminde kamera arkasına Bill Condon geçti. Robert Pattinson'ın "vampir" Edward Cullen'ı, Kristen Stewart'ın sevgilisi Bella Swan'i canlandırdığı filmde diğer rollerde Taylor Lautner, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Billy Burke, Peter Facinelli ve Billy Burke yer alıyor. Edward ile Bella arasında yaşanan epik aşk hikayesinde sonun başlangıcına gelinen filmde, her güçlüğe karşın evlenen çiftin rüya gibi başlayan günlerden sonra Bella'nın hamile olduğunun farkedilmesiyle yaşamlarının kabusa dönmesi anlatılıyor.

Başrolünü usta oyuncu Selçuk Yöntem'in üstlendiği "Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi" adlı yapım seyirciyle buluşacak. Onur Ünlü'nün yönettiği filmde, Celal Tan'ı canlandıran Yöntem'in rol arkadaşları Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola, Türkü Turan, Güler Ökten, Köksal Engür, Cengiz Bozkurt, Tuğra Kaftancıoğlu ve Ushan Çakır. Film, tanınmış anayasa profesörü Celal Tan'ın 65. yaşgününde ailesi tarafından planlanan parti öncesinde yaşananların tüm ailenin yaşamını değiştirmesini işliyor.

Kevin Spacey'nin yeni filmi "Oyunun Sonu" da bu haftanın yeni yapımlarından. Filmde, Spacey'ye iki usta oyuncu Jeremy Irons ile Paul Bettany eşlik ediyor. Yönetmen J.C. Chandor'un ilk filminde 2008 finansal krizinin etkilerini 24 saat boyunca tek bir kuruluş üzerinden gözlemliyor. 2011 Sundance Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan film, Berlin'de de Altın Ayı için yarıştı.

-Sinemalardan-

Metropol: "Beni Unutma", "Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1",

"Tenten'in Maceraları", "Ölümsüzler", "Beni Unutma", "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm", "Anadolu Kartalları", "Paranormal Activity 3".

Optimum: "Ölümsüzler", "Tenten'in Maceraları", "Beni Unutma",

"Anadolu Kartalları", "Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi",

"Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1", "Kule Soygunu", "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm", "Allah'ın Sadık Kulu: Barla".

Kızılay Büyülü Fener: "Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1",

"Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi", "Oyunun Sonu",

"Ölümsüzler", "Beni Unutma", "Tenten'in Maceraları", "Gelecek Uzun Sürer", "Allah'ın Sadık Kulu: Barla", "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm",

"Anadolu Kartalları"

Bahçelievler Büyülü Fener: "Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1",

"Gelecek Uzun Sürer", "Allah'ın Sadık Kulu: Barla", "Anadolu Kartalları",

"Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm", "Bir Gün".

- ANKARA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title