Başkentte Kültür Sanat

Başkentte Kültür Sanat
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Başkent sinemalarında bu hafta 4 yeni film izleyiciyle buluşacak."Almanya'ya Hoş Geldiniz" filmi vizyona giriyor.

Başkent sinemalarında bu hafta 4 yeni film izleyiciyle buluşacak.

Yasemin ve Nesrin Şamdereli kardeşlerin birlikte yazıp yönettiği

"Almanya'ya Hoş Geldiniz" filmi vizyona giriyor. Denis Moschitto, Aykut Kayacık, Manfred-Anton Algrang'ın başrollerini paylaştığı film, Almanya'da yaşayan Türklerin yaşadıkları sorunları beyazperdeye mizahi bir dille taşıyor. Dünya prömiyeri Berlin Film Festivali'nde yapılan filmin senaryosu da Yasemin ve Nesrin Şamdereli'ye ait.

Yönetmenliğini Brett Ratner'ın yaptığı, Ben Stiller ve Eddie Murphy'nin başrollarde olduğu "Kule Soygunu" seyirciyle buluşuyor. filmin senaryosu komedi macera türündeki filmlerde imzası olan Ted Griffin ve Jeff Nathanson'a ait.

Said Nursi'nin Isparta'nın Barla kasabasında geçen yıllarını konu alan 3 boyutlu animasyon film, "Allah'ın Sevgili Kulu: Barla" beyazperdeye geliyor. Sert geçen kış aylarıyla bilinen Barla beldesinde 1927-1934 yılları arasında yaşanmış hikayelerden yola çıkan filmin yönetmenliğini Esin Orhan üstleniyor.

Belçikalı çizer Georges Prosper Remi'nin 1920'li yıllarda yarattığı kült karakter Tenten ve onun sevimli beyaz köpeği Milu'nun maceraları yeniden beyazperdeye, bu sefer 3 boyut teknolojisiyle uyarlandı. Filmin yönetmenliğini Steven Spielberg yaptı.

-Sinemalardan-

Metropol: "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm", "Tenten'in Maceraları",

"Kule Soygunu", "Anadolu Kartalları", "Paranormal Activitiy 3", "Salgın".

Optimum: "Allah'ın Sadık Kulu: Barla", "Tenten'in Maceraları",

"Paranormal Activity 3", "Kule Soygunu", "Anadolu Kartalları", "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm", "Şirinler".

Bahçelievler Büyülü Fener: "Tenten'in Maceraları", "Allah'ın Sadık Kulu: Barla", "Almanya'ya Hoşgeldiniz", "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm", "Anadolu Kartalları", "Zamana Karşı", "İkili Oyun", "Jonny English", "Paranormal Activity 3", "Salgın".

Kızılay Büyülü Fener: "Allah'ın Sadık Kulu: Barla", "Birgün", "Anadolu Kartalları", "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm".

- ANKARA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title