Başkentte Gol Sesi Çıkmadı

Turkcell Süper Lig'in 24. Haftasında Ankaragücü ile Fenerbahçe, Ankara 19 Mayıs Stadı'nda 0-0 Berabere Kaldı. Bu Sonuçla, Fenerbahçe'nin Son 2 Haftadaki Puan Kaybı 5'e Yükselirken, Ankaragücü Son 2 Maçta 4 Puan Toplamış Oldu.

Başkentte Gol Sesi Çıkmadı

Turkcell Süper Lig'in 24. haftasında Ankaragücü ile Fenerbahçe, Ankara 19 Mayıs Stadı'nda 0-0 berabere kaldı. Bu sonuçla, Fenerbahçe'nin son 2 haftadaki puan kaybı 5'e yükselirken, Ankaragücü son 2 maçta 4 puan toplamış oldu.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, gole yakın tarafın kendileri olduğunu belirterek, "Bu maçın benim için 2 önemi vardı. İlk olarak bugün benim doğum günümdü ve futbolcularım bu maçı kazanmak için söz vermişlerdi. Kazanmak için çok mücadele ettiler ama olmadı. İkinci olarak ise, bu maç büyük ihtimalle Ankaragücü başkanı olarak son maçımdı. İyi bir maç oldu. Gole yakın taraf bizdik" diye konuştu.

Aydın, futbolun içinde bulunduğu dönemlerde görev yapan tüm federasyonlara teşekkür ederken, yeni federasyona da başarılar diledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, oynadıkları oyuna bakıldığında aldıkları puana sevinmeleri gerektiğini ifade ederek, "Bizim için olumsuz bir maç oldu. Saha şartları ve bizim gösterdiğimiz performans olumsuzdu. Kalecimizin kurtarışları olmasa bugün yenilebilirdik. Galatasaray maçının yorgunluğu bugünkü maça yansıdı. Oynadığımız oyuna bakınca aldığımız 1 puana sevinmeliyiz" dedi.

Zico, son maçlarda aldıkları kötü sonuçları Sevilla maçına yansıtmamaları gerektiğinin altını çizerek, "Son 1 haftada kaybettiğimiz maçlardan dolayı üzgünüz. Daha önce kötü oynayıp kazandığımız maçlar olmuştu ancak bugün bunu başaramadık. Önümüzde çok önemli bir Sevilla maçı var. Şampiyonlar Ligi'nde devam edebilmek için iyi bir skor almalıyız ve hiçbir şeyin moralimizi bozmasına izin vermemeliyiz" diye konuştu.

Zico, Deivid ve Mehmet Aurelio'yu çok yorgun oldukları için yedek beklettiğini ve daha sonra yaptığı oyuncu değişikliklerinin kendi kararları olduğunu söyledi. Zico, Brezilyalı yıldız oyuncu Roberto Carlos'un testten geçtiğini ve Sevilla maçında oynayıp oynayamayacağı konusunda yarın net bir fikir elde edebileceklerini kaydetti. Brezilyalı teknik adam bir soru üzerine ise, Alex'in çok önemli bir futbolcu olduğunu ifade ederek, "Türkiye'de Alex kadar rakip takım oyuncuları tarafından marke edilen başka bir oyuncu yok. Türkiye'de bir tek Alex'e böyle markaj yapılıyor. Alex'in bu şekile marke edilmesi de onun ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu ve rakip takımları ne kadar korkuttuğunu gösteriyor" dedi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu ise, iyi oynayan tarafın kendileri olduğunu belirterek, "Maça çok iyi başlayıp aynı şekilde bitirdik. Fenerbahçe, pozisyona giremezken bizim kaçırdığımız 5-6 tane pozisyon var. Galip ayrılmamız gereken maçtan beraberlikle ayrılıyoruz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin sahadan puanla ayrılmasında büyük pay sahibi olan kaleci Serdar Kulbilge ise, "7 ay sonra yeniden forma şansı bulduğum için mutluyum ancak berabere kalarak 2 puan bıraktığımız için üzgünüm. Ömümüzde bir Sevilla maçı var. Şimdi bu maça konsantre olmak istiyoruz" dedi.

Sarı-lacivertli futbolcular, Murat Erdoğan, İbrahim Ege, Gökhan Emreciksin ve Cem Can, Fenerbahçe karşısında galibiyeti hakkettiklerini, ancak güçlü rakipleri karşısında aldıkları 1 puanın kötü olmadığını söyledi.

(EKO-MFS-MFS-S)