Başkentliler Eymir Seferlerinden Memnun

Başkentliler Eymir Seferlerinden Memnun

09.05.2018 11:10 | Son Güncelleme: 09.05.2018 11:10
Başkentliler Eymir Seferlerinden Memnun

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda başlattığı Eymir Gölü’ne EGO otobüsleriyle toplu ulaşım uygulaması, ilk günden büyük ilgi gördü.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda başlattığı Eymir Gölü'ne EGO otobüsleriyle toplu ulaşım uygulaması, ilk günden büyük ilgi gördü.

Başkentlilerin özellikle hafta sonları uğrak noktalarından biri olan Eymir Gölü'ne konulan toplu ulaşım seferleri sayesinde ulaşım çilesi de çözüme kavuşmuş oldu. Eymir Gölü'nün el değmemiş, bol oksijenli doğasında vakit geçirmek isteyen Başkentliler, otobüs seferlerinin başladığı 5 Mayıs tarihinden itibaren Eymir'e gitmenin keyfini yaşadılar. Ulus Eski Meclis önünden "112 numaralı" hat ile başlayan otobüs seferleri, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere haftanın her günü 07.00 ile 21.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Eymir Gölü'ne gitmek isteyen Başkentliler, "Ulus-Kızılay-Eymir" güzergahında bulunan duraklardan her iki saatte bir kalkan otobüslerle ulaşımlarını sağlayabiliyorlar. Hattı kullanmaya başlayan Başkentliler, otobüs seferlerinin başlatılması konusunda ilk müjdeyi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya da teşekkür ettiler. Eymir Gölü'ne seyahat etmenin keyfini yaşayan vatandaşlar, "Arabamız olmadığı için bu doğa harikası yere gidemiyorduk. Toplu ulaşım sayesinde biz de hafta sonlarını artık burada geçirebiliriz" dediler.

Başkan Tuna'nın "Ortak Akıl" ilkesiyle başlattığı kampanyayı desteklediklerini belirten vatandaşlar, "Şimdi tek otobüsle ve tek seferde Eymir Gölü'ne gidebiliyoruz. Arabası olmayanlar için bu hat gerçekten bir ihtiyaçtı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve EGO yetkililerine teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin bu hizmetlerinin devamını diliyoruz" dediler.

Eymir Gölü'ne otobüs seferlerinin başlatılmasından en çok Başkent'te okuyan öğrenciler sevinirken, "Biz Eymir'e ilk defa gidiyoruz. Öğrenciyiz ve normalde aracımız olmadığından gidemiyorduk. Toplu ulaşım seferlerini başlattığı için Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular.

Ulus'tan başlayan ve Eymir Gölü 2. girişte sona eren seferlerden yararlanmak isteyen Ankaralılar, "112" numaralı EGO otobüslerine binebilecekler. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Başkentliler Eymir Seferlerinden Memnun - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 08:25:28. #1.14#
title