Başkent'teki Protez Operasyonu

Başkent'teki Protez Operasyonu

Maddi İmkansızlık ve Çaresizlik İçindeki Engelli Hastaların Sağlık Karnelerini Kullanarak, Engelli Hastaların Kullanmadıkları Sağlık Malzemelerini Kullanmış Gibi Gösterdikleri İddiasıyla Yapılan 'Protez Operasyonu'nda Gözaltına Alınan ve Bugün Adliyeye Sevk Edilen 90 Zanlıdan 8'i Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Başkent'teki Protez Operasyonu

Maddi imkansızlık ve çaresizlik içindeki engelli hastaların sağlık karnelerini kullanarak, engelli hastaların kullanmadıkları sağlık malzemelerini kullanmış gibi gösterdikleri iddiasıyla yapılan 'Protez Operasyonu'nda gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen 90 zanlıdan 8'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Büro Amirliği'nde 4 gündür gözaltında bulunan 90 zanlı, polisteki ifadelerinin ardından bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Burada sorgulanan zanlılardan 35'i tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi 9. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan 35 zanlıdan 8'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(TB-NÇ-Y)

Kaynak: İHA