Başkent'te Rüzgar Operasyonu

Başkent'te Rüzgar Operasyonu

Ankara'da, Silah Ruhsatı Almaya Yeterli Olmayan Kişilere Sahte Belgelerle Ruhsat Almalarını Sağlayan Aralarında Kamu Görevlilerin de Bulunduğu Bir Çete Çökertildi.

Başkent'te Rüzgar Operasyonu
19.09.2007 17:30 | Son Güncelleme: 19.09.2007 17:30

Ankara'da, silah ruhsatı almaya yeterli olmayan kişilere sahte belgelerle ruhsat almalarını sağlayan aralarında kamu görevlilerin de bulunduğu bir çete çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri 'Rüzgar' adı altında bir operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda vergi dairesi çalışanları, adli sicil görevlileri, hastane görevlileri ve polis memurlarından yardım alan bir şebekenin silah ruhsatı almak için yeterli konumunda olmayan kişilere sahte belgelerle silah almalarını sağladıkları tespit edildi. Şebekenin 15 bin 20 bin YTL

karşılığında sahte hastane raporları, temiz kağıtları, kuyumcu olduğunu gösterir belgeler almalarını sağladıkları belirlendi.

Yapılan tespitlerin ardından 15 kişi gözaltına alınırken, yeni gözaltıların olabileceği bildirildi.

(BC-NÇ-ÖK-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title