Başkent'te 23 Nisan Kutlamaları

Başkent'te 23 Nisan Kutlamaları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Başkent'te Renkli Görüntülere Sahne Oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı Kapsamında Altınpark'tan Hareket Eden 'Sevgi Seli Korteji' 9 Kilometre Yol Kat Ederek Kızılay Meydanı'na Ulaştı.

Başkent'te 23 Nisan Kutlamaları

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Başkent'te renkli görüntülere sahne oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı kapsamında Altınpark'tan hareket eden 'Sevgi Seli Korteji' 9 kilometre yol kat ederek Kızılay Meydanı'na ulaştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kortej eşliğinde kutlamalara katılarak çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Altınpark'tan hareket eden rengarenk oyuncak figürleri ve çocukların yer aldığı 'Sevgi Seli Korteji' ile start aldı. Mehter Takımı ile Ankara Kulübü üyesi Seğmenlerin bir başka anlam kattığı kortejde, Atatürk figürüyle özel olarak hazırlanan dorse, Türk bayrağı ve ilk TBMM'nin minyatür görüntüsünün yer aldığı figüratif dorseler, Başkentliler tarafından beğeniyle izlendi. Çocukların hayal dünyasına yönelik, alev püsküren ejderha, dev adam, dağcı ve mekanik adam, peynir adam, sevimli şişman dev, mavi pelerinli adam, Nasrettin Hoca, sarı kanarya ve kedicik, şişman aile, uçan ejderha, mavi cüceli köy ve orman hayvanları gibi benzeri temaların işlendiği 111 dorsenin geçişi çocuklar başta olmak üzere yol boyunca toplanan Başkent'liler tarafından alkışlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eşi Nevin Gökçek ile birlikte Sevgi Seli Korteji'ne katılarak çocukların bayramını kutladı. Çocukların bayramına ortak olan Başkan Gökçek ve eşi Nevin Gökçek, kortejin geçişi sırasında çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Lazer ışıklı gösterilerin de yapıldığı Sevgi Seli Korteji, 9 kilometre yol kat ederek Kızılay Meydanı'na ulaştı.

(TB-NÇ-Y)