Başkansız Kalan Samsunspor Kongresi, 2. Kez Ertelendi

Başkan ve Yönetim Krizi Devam Eden Samsunspor'un Olağanüstü Kongresi, Başkan Adayı Çıkmayınca İkinci Kez Ertelendi.

Başkansız Kalan Samsunspor Kongresi, 2. Kez Ertelendi

Başkan ve yönetim krizi devam eden Samsunspor'un olağanüstü kongresi, başkan adayı çıkmayınca ikinci kez ertelendi.

28 Haziran tarihine ertelenen kongrede veda konuşması yapan Samsunspor Başkanı Sezgin Gümüş, külübe sahip çıkmayan üyeleri eleştirdi. Sitemkar bir konuşma yapan Başkan Gümüş, sezon boyunca sadece 3 adamından destek alabildiğini kaydetti. 40 yıllık iş çevresinin imkanlarını Samsunspor için feda ettiğini dile getiren Gümüş,"Başkan olduktan bugüne kadar hiç bir şey yapmadığım yazıldı çizildi. Hatalarımız olabilir. Ama hiç bir şey yapmadıysak bile Samsunspor'un tabelasını indirtmedik." dedi.

Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi'nde yapılan oloğanüstü kongreye katılım bu kez yüksek oldu. Sivil toplum örgütlerinin de destek olduğu kongrede söz alan AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, milletvekillerinin kulübe destek olmadığı yönündeki eleştirilere cevap verdi.

Kulübün SSK ile bankalara olan borçlarının ertelenmesi, faiz oranlarının düşürülmesi için devreye girdiklerini dile getiren Kılıç, kulübün nefes almasını sağladıklarını vurguladı.

Samsunspor'a başkan adayı çıkmamasının sorumlulusunun Samsunlular olduğunun altını çizen Kılıç, "Bu borç yüküne rağmen, ateşten gömlek olarak görülen Samsunspor'un başına geçip, elini taşın altına koyan insanlara teşekkür etmek yerine, yerden yere vuruluyorlar. Bu haksızlıktır. Samsunspor'un ekonomik krizden kurtulması için herkes elini taşın altına koymak zorundadır. Bin tane altın adam bulacağız. Bu bin tane altın adam 3'er bin YTL verecek. Bunun toplamı 3 milyon YTL'dir. Bu mebla, aday olacak yönetimi cesaretlendirecektir." diye konuştu.

Kongrenin dilek ve temenniler bölümünde konuşan Samsunspor Kulübü Başkanı Sezgin Gümüş, göreve geldiği günden itibaren sürekli eleştirildiğini ifade etti.

Borç yükü, futbolcu alacakları, personel giderleri, deplasman masraflarının karşılanmasında Samsun'da sadece 3 iş adamından destek alabildiğinin altını çizen Gümüş,"Hakkımda bir çok şey yazıldı çizildi. Bugüne kadar hiç bir şey yapmadığım söylendi. Parasız başkan istemiyoruz denildi. Tüm imkansızlıklara ve ağır şartlara karşın, bulup buluşturduk. Kulübü bu hale getirdik. Hiç bir şey yapmadıysam futbolcularımı deplasmana otobüsle göndermedim. En lüks otellerde yatırdım. Takımı küme düşürmedim. Hiç bir şey yapmadıysam bile külübün tabelasını indirtmedim. Yeni sezonda Samsunspor'a başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kongrede Samsun Vali Yardımcısı Raif Özener, AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, CHP Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç, Samsunspor Eski Başkanı Mazhar Başoğlu ile kulüp üyeleri de hazır bulundu.