Başkan Yaylalı'dan Yaz Faaliyetleri Açıklaması

Başkan Yaylalı'dan Yaz Faaliyetleri Açıklaması

Dadaşkent Belediyesi'nce Yaz Çalışmalarına Hız Verildi.

Başkan Yaylalı'dan Yaz Faaliyetleri Açıklaması

Dadaşkent Belediyesi'nce yaz çalışmalarına hız verildi.

Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, oldukça kısa olan çalışma sezonunu en verimli şekilde değerlendirmenin gayretinde olduklarını söyledi. Karo bordür ve kilit taşı çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Yaylalı, "Beldemizde hizmet girmemiş mahalle ve sokak bırakmamaktaki kararlı tutumumuzu sürdürüyoruz. Dadaşkent gibi her geçen gün gelişen ve büyüyen beldede bizim de sorumluluklarımız artıyor. Onun için öncelikle vatandaşımızın ayağını çamurdan tozdan kurtarmak istiyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde özellikle mahalle aralarını daha dayanıklı olduğu için kilit taşı ile döşüyoruz. Bordür ve karo çalışmalarımız da aralıksız sürüyor. Yollardaki bozulmaları şimdilik yamalarla gideriyoruz. Ama kilit taşı çalışmalarının tamamlanmasıyla asfalt çalışmalarını da hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz." dedi.

Beldedeki mahalle aralarıyla birlikte tüm yollardaki bordürlerin boyandığını ifade eden Başkan Yaylalı, modern bir kent için her ayrıntıyı önemsediklerini ve çalışmalarını bu yönde sürdürdüklerini kaydetti.

PARKLARA YENİ VİZYON Beldedeki tüm parkların her sezon güncellendiğinin altını çizen Başkan Yaylalı, "Bu yıl beldemizin girişinde bulunan Baro Parkı'ndaki havuza yunus balıkları koyarak görsel anlamda beldemize önemli bir güzellik kattık. Yine geçtiğimiz günlerde Yargıtay üyelerinin katılımıyla fidanlarını diktiğimiz Tülay Hayriye Solak ve Yüksek Hakem Kurulu Hatıra Parkı'ndaki çalışmalarımız sürüyor. Bu parka modern şelaleli bir havuz, şadırvanlar ve yürüyüş parkı yaparak önümüzdeki günlerde hizmete sunacağız. Hedeflediğimiz Dadaşkent'e emin adımlarla yürüyoruz. Dadaşkent, halkımızın özlediği kıvam ve kaliteye ulaşacaktır." şeklinde konuştu.

TEMİZLİK SORUNU YOK Belediyeciliğin en önemli görevleri arasında yer alan temizlik konusunda da sorun yaşanmadığına işaret eden Başkan Yaylalı, çöplerin zamanında ve düzgün bir şekilde alındığını ifade etti. Belediyenin temizlik konusunda yeni atılımlar gerçekleştirdiğini kaydeden Yaylalı, "Temizlik ekiplerimizin sayısını artırdık. Yeni bir süpürge aracı alarak temizlik ekipmanlarımıza ilave ettik. Böylece beldemizde temizlik ile ilgili hiçbir sorun kalmadı. Mahalle ve sokaklarımız zamanında temizleniyor ve çöpler titiz bir şekilde zamanında alınıyor." ifadelerini kullandı.

DADAŞKENT HİZMETE DOYACAK "Dadaşkent'in geleceğine yatırım yapıyoruz" diyen Başkan Yaylalı, şunları söyledi: "Biz özlenen ve hizmete doymuş bir belde hedefine koşuyoruz. Görevde geride bıraktığımız yıllarda beldemizin ulaşımdan, altyapıya, sportif faaliyetlerden, sosyal etkinliklere kadar önemli çalışmalar yaptık. Şimdi Dadaşkent'in geleceğini oluşturmaya odaklandık. Halkımızın destek ve teveccühüyle hizmet vizyonumuzu büyütüyoruz. Hizmete açacağımız yeni parkımız Dadaşkent için önemli bir hizmet olacaktır. Fakat yaptıklarımızla yetinmiyoruz. Belde halkımızın hizmetin en güzeline ve en mükemmeline layık olduğuna inanıyoruz. Hizmet konusunda her zaman desteklerini gördüğüm tüm halkıma ve başarılı ekibime teşekkür ediyorum." (AA-AA-Y) 29.06.2008 21:10 TSİ

Kaynak: İHA