Sivas Belediye Başkanı Ürgüp, Türk Ocakları İle Buluştu

Sivas Belediye Başkanı Ürgüp, Türk Ocakları İle Buluştu

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, iftar programında bir araya geldigi Türk Ocakları şubesi üyelerine, Türk milliyetçiliği fikriyatına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Sivas Belediye Başkanı Ürgüp, Türk Ocakları İle Buluştu

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Türk Ocaklarının Sivas şubesi üyeleri ile Paşafabrikası Kütükev'de düzenlenen iftarda bir araya geldi.

İftara Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ile birlikte eşi Makbule Ürgüp, belediye başkan yardımcıları, Sivas Baro Başkanı Muharrem Eliş, Cumhuriyet Üniversitesi Diş hekimliği Dekanı Ali Kemal Özdemir, Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Av. Ertuğrul Kuşderici, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Hasde, Türkiye Kamu - Sen İl Temsilcisi Muzaffer Karadağ, 1 No'lu Yol-İş Sendikası Başkanı Zeki Ekici ve çok sayıda Türk Ocakları üyesi katıldı.

Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Ertuğrul Kuşderici, yaptığı konuşmada "İftar yemeğini bizlere sunan belediye başkanımız Doğan Ürgüp Bey'e teşekkür ediyorum. Çok zor bir dönem geçirdiğimiz bugünlerde Türk Ocaklarının böyle seçkin insanlarının, değerli insanlarının Ramazan vesilesiyle bir araya gelmesi çok önemlidir" dedi.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise Türk milliyetçiliği fikriyatına yaptığı katkılardan dolayı Türk Ocaklarına teşekkür ederek, "Türk Ocakları Türk milliyetçiliği davasının politize edilmeden temsil edildiği, bütün Türk milliyetçilerini çatısı altında toplayabilen yegane kuruluştur. Bu bir asırlık çınarın kıymetini bilmek lazım faaliyetlerine katkı ve destek vermek lazım ben 80'li yıllarda, önceki dönemlerde ülkücü hareketin içerisinde bulundum. Cezaevi hayatımdan sonra ticarete atıldım. 2009 yılında Sivas halkının teveccühüyle, rahmetli genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun lütfuyla, Hakk'ın nasip etmesiyle bu göreve geldik" dedi.

Görevde bulunduğu 4.5 yıllık süreçte gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan Başkan Ürgüp, "Görevde 5. yılımızı doldurduk, önümüzdeki yıl Ramazanda birlikte olmayı temenni ediyoruz. Bu 5 yılda Sivas Belediye Başkanlığı sıfatıyla neler yaptık. Bunları kısaca sizlere özetlemeye gayret edeceğim. Göreve geldiğimiz günden bu tarafa çermikleri, yolları, köprülerini, tarihi eserlerini, kültür merkezleri, spor tesisleri, mezarlıklar, türbeler, tekkeler, sevgi evleri aşağı yukarı yapmadığımız hiç bir şey kalmadı. Paşafabrikası geldiğimizde bu şekilde değildi değerli kardeşlerim. Bu yapılan binalar peyzaj alanları burada 70 bin metre kare alan vardı. 300 bin metrekareye çıkardık. Kurt deresinde bir park yapıyoruz. 300 bin metrekare olacak, bu Paşafabrikasının suyunu 6 bin metre borularla taşıdık. Bu borularda şu an sular akıyor. Bu görevleri yaparken sizlerden destek ve cesaret almam gerekiyordu. Bu desteği ve cesareti aldık, bütçesini yüzde yüz büyüttüğümüz belediye teşkilatını sizlerin karşısına çıkarttık" ifadelerini kullandı. - SİVAS