Başkan Tutal, Avukatlar ile Yemekte Buluştu

Başkan Tutal, Avukatlar ile Yemekte Buluştu

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla ilçede görev yapan Avukatlarla birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi.

Başkan Tutal, Avukatlar ile Yemekte Buluştu

Konya'nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla ilçede görev yapan Avukatlarla birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi.

Avukatlar Günü münasebetiyle Aile Baysal Kültür Sanat Evi'nde verilen yemeğe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Baro Başkanı Mehmet Koyuncuoğlu, avukatlar ve eşleri katıldı.

Programda meslektaşlarının günlerini kutlayan Baro Başkanı Mehmet Koyuncuoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a hazırlanan program için teşekkür etti.

Avukatlık mesleğinin zor bir meslek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal ise, mesleklerinin sıkıntılarını paylaşma, kaynaşma anlamıyla Avukatlar Gününün önemli bir gün olduğunu ifade ederek, bu günün vesilesi ile de birlik ve beraberlik adına programı gerçekleştirdiklerini kaydetti. Tutal, "Eğitimci biri olarak baktığım zaman Avukatların uğraştıkları alanları görünce zor bir meslek seçtiğinizi görüyorum ve mesleğinizde kolaylıklar diliyorum. Her insanın eksikliği, hatası olabilir. Hukukun, adaletin yerini bulması anlamıyla avukatlık mesleği artık gerekli görülen bir meslek. Belki mazlum, gariban insanların kendi haklarını savunamayacağı bir pozisyon da devreye girmek güzel bir alan ama uğraştığınız kitle açısından değerlendirdiğimizde gerçekten sorunlu bir kitleyle uğraşılıyor. Buda mesleğin zorluklarından birisi" dedi.

Hakların savunulması noktasında, adaletin ortaya çıkması noktasında kendisinin de karşılaştığını ifade eden Başkan Tutal, "Adaletin ortaya çıkmasıyla, müvekkilin haklarının savunulabilmesi çizgisi gerçekten benim birçok zaman düşündüğüm bir mesele. Bundan dolayı iyi ki avukat olmamışız. Hem adalet tesisinin, hem müvekkilin haklarının korunması noktasında o ince çizgiyi koruyabilmek zor iş. Bu zor meslek gurubunda size kolaylıklar diliyoruz. Seydişehir'de adaletin, hukukun ve insan haklarının yerine gelmesi noktasında çalışmalarınızda başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Gecenin sonunda Baro Başkanı Mehmet Koyuncuoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a davetlerinde dolayı memnuniyetini dile getirip meslektaşları adına teşekkür ederek hediye takdim etti. - KONYA

Kaynak: İHA