Başkan Topbaş, Taksim'de Vatandaşların Yeni Yılını Kutladı

Başkan Topbaş, Taksim'de Vatandaşların Yeni Yılını Kutladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taksim Meydanı'nda Vatandaşların Yeni Yılını Kutladı. Topbaş, "Kutlamaların İptaline Diğer İlçeler de Uyum Sağladı, Askerlerimiz Eksi 30-40 Derecede Görev Yapıyor" Dedi.

Başkan Topbaş, Taksim'de Vatandaşların Yeni Yılını Kutladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taksim Meydanı'nda vatandaşların yeni yılını kutladı. Topbaş, "Kutlamaların iptaline diğer ilçeler de uyum sağladı, askerlerimiz eksi 30-40 derecede görev yapıyor" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'la birlikte Taksim'de vatandaşların yeni yılını kutladı. Zabıta ekiplerinin de yeni yılını kutlayan Topbaş, çocuklara oyuncak dağıttı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topbaş, "Tüm yurttaşlarımıza ve İstanbullular'a hayırlı seneler diliyorum. Güzel günler geçiririz inşallah. Saat 00.00'da yeni bir sayfa açıyoruz, yeni bir tarih başlatıyoruz. Yeni yılın dünyaya barış, mutluluk ve güzellik getirmesini

istiyoruz. Birazdan burası dolacaktır. Ama hava biraz soğuk. Bölgede eğlence noktaları var, orada eğlenirler. Biz de zabıta ve emniyettin yeni yılını kutladık" dedi.

Taksim Meydanı'nda yeni yıl kutlamalarının iptal edildiğini hatırlatan Topbaş, "Kutlamaların iptaline diğer ilçeler de uyum sağladı. Şu anda askerlerimiz yakın takipte, eksi 30-40 derecede görev yapıyor, şehitlerimiz var. Farklı bir yılbaşı oldu ama yine mutluluğu paylaşıyoruz. Heyecan var. Yine bireysel eğlenceler yapılmalı. Biz vatandaşlara bireysel eğlenceler için fırsat vermeliyiz. İnşallah gelecek yıl daha güzel bir yıl için hazırlıklar yaparız. Tüm bu olaylar geride kalmış olur" diye konuştu.

Öte yandan Başkan Topbaş, Hamburg'dan geldiği öğrenilen bir gurbetçiye kendisinin kim olduğunu sordu. Gurbetçi kız Topbaş'ı tanımadığını söyleyince vatandaşlar, Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu dile getirdi. Topbaş, gurbetçi kızla bir süre sohbet etti.

(EY-RA-OK-Y)

Kaynak: İHA