Başkan Topbaş: "Ne Olur Maç Sonrası Sevincimizi Karartmayalım"

Başkan Topbaş: "Ne Olur Maç Sonrası Sevincimizi Karartmayalım"

Türkiye ile Almanya Arasında Çarşamba Günü Oynanacak Avrupa Şampiyonası Yarı Final Maçını Türkiye'nin Kazanacağını Söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İbb) Başkanı Kadir Topbaş, "Ne Olur Maç Sonrası Sevincimizi Karartmayalım" Dedi.

Başkan Topbaş:

Türkiye ile Almanya arasında Çarşamba günü oynanacak Avrupa Şampiyonası Yarı Final maçını Türkiye'nin kazanacağını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, "Ne olur maç sonrası sevincimizi karartmayalım" dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından Ayazağa'daki İTÜ Stadyumu'nda düzenlene mezuniyet programında gazetecilerin Türkiye - Almanya maçına ilişkin sorularını yanıtlayan Başkan Topbaş, Türkiye'nin kazanacağını, ancak skor söylemek istemediğini belirtti.

Maç sonrası yaşanan sevinç gösterileri sırasında taşkınlıktan kaçınılmasını isteyen Başkan Topbaş, "Sayın valimiz ve emniyet müdürümüz gerekli tedbirleri aldı, bu tip hareketlerin devri bitti. Bir başarıya daha imza atacağız" şeklinde konuştu.

İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği öğrencisi oğlu Mehmed Eroğlu'nun mezuniyet törenine katılan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da Türkiye'nin galip geleceği yönünde hissiyat taşıdığını dile getirdi. Sevinç gösterilerinin hüzne dönüşmemesi uyarısında da bulunan Bakan Eroğlu, silahlı kutlamalardan kaçınılmasını istedi.