Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu

Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu

Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent bölgesi sakinleri ile bir araya geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent bölgesi sakinleri ile bir araya geldi. Yenikentpark'ta gerçekleştirilen buluşmaya Başkan Toçoğlu'nun yanı sıra AK Parti Sakarya Milletvekili Adayları Bilgehan Doğru, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, bölge muhtarları, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan, bölgede önemli yatırımların gerçekleştirildiğini, yeni yatırımlar için de yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Programın devamında söz alan AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Recep Uncuoğlu, "Türkiye'de artık zihniyet değişimi yaşanıyor. Darbeci bir zihniyetten daima millet diyen, hizmet diyen bir yönetim anlayışına geçiş yaşanıyor. Bu süreçte de hemşerilerimizden destek bekliyoruz. 7 Haziran'da hükümetimize vereceğimiz güçlü destek yine milletimize dönecek. Hemşerilerimiz için Ankara'da büyük bir gayretle çalışacağız" dedi.

Milletvekili Adayı Bilgehan Doğru, "AK Parti iktidarı ile her alanda, milletimizin yararına reformlar gerçekleştirdik. Eğitimden sağlığa, ekonomiden bireysel özgürlüklere kadar ülkemizde önemli gelişmeler yaşandı. Hamdolsun bu mücadelede milletimiz her zaman teveccühünü AK Parti'den yana kullandı. İnşallah 7 Haziran'da hükümetimize bir kez daha güçlü bir destek vereceğiz" diye konuştu. Programa eşi Reyhan İsen ile katılan AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Mustafa İsen, "Yenikent bölgesi gerek hükümetimiz gerekse yerel yönetimlerin destekleriyle gelişimini hızla sürdürüyor. Halkımızın temel eğilimlerini dikkate alan yatırımlarla inşallah bu gelişim daha da artacak. Bölgede önemli sosyal donatı alanları bulunuyor. Yeni yerleşimlerde bulunan mahalleler için bunlar önemli kazanım. Yapılan bu hizmetler, bu gayretler milletimiz için. Bardağın bir de dolu tarafından bakmak lazım. Bu imkanları en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Artık maçın ikinci yarısına çıkıyoruz. Şehirlerimizin altyapı sorunlarını önemli ölçüde hallettik şimdi üst yapıda daha nitelikli projeleri hayata geçirme zamanı. Daha fazla insanımıza dokunan yatırımlar gerçekleştireceğiz. İnşallah 7 Haziran'da milletimizin Ankara'ya göndereceğiz adaylarımızla şehrimiz için çok güzel işlere imza atacağız" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu konuşmasına Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan'ın ilettiğin taleplerle ilgili açıklama yaparak başladı. Başkan Toçoğlu toplantıda belirtilen taleplerle ilgili çalışmaların var olduğunu ve kısa süre içerisinde bu çalışmaların hayata geçirileceğini belirtti. Yenikent bölgesine yapılan yatırımlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Toçoğlu, "Yenikent bölgesine sosyal tesisler, yeni yaşam alanları inşa ettik. Bölgenin altyapısını elden geçirdik. Hemşerilerimizin içmesuyu problemini çözüme kavuşturduk. Yeni dönemde de yatırımlarımız devam ediyor. Şu anda şehir genelinde devam eden 141 milyonluk altyapı çalışmalarımız var. Bu yatırımlar Ankara'nın gücüyle gerçekleşiyor" diye konuştu. Bölgede hayata geçirilecek Ayçiçeği Vadisi ve Yüksekokul çalışmaları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, "Biz sözümüzü verdik. Gerek Ayçiçeği Vadisi gerekse Yüksekokul projesi üzerinde ciddiyetle çalışıyoruz. Ayçiçeği Vadisi Rekreasyon Alanı çalışmalarında son aşamaya geldik. İnşallah hemşerilerimizin de desteğiyle 130 bin metrekare alan üzerine modern bir sosyal tesis inşa edeceğiz. Kalıcı işyerleri ile ilgili de Yüksekokul projemizin olduğunu daha önce de ifade etmiştik. Konu ile ilgili olarak Sakarya Üniversitesi ile işbirliği içerisinde çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Başkan Zeki Toçoğlu, "Bugüne kadar bölge için ne söz verdiysek yerine getirdik. İnşallah kısa süre içerisinde yeni projelerimizi de hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Bu yatırımların hayata geçirme gücünü hükümetimizden alıyoruz. Güçlü hükümetimiz ve güçlü yerel yönetimlerle yeni bir Sakarya inşa ediyoruz. Bugünlere kolay gelinmedi. Deprem yardımıyla memur maaşlarını ödeyen koalisyon dönemini de unutmadık. Biz görevimizin başındayız. Yenikent'e yapılacak olanı biz yaparız" ifadelerini kullandı. - SAKARYA

Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu
Başkan Toçoğlu Yenikent Sakinleri ile Buluştu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title