Başkan Tiryaki Haftaya Hızlı Başladı

Başkan Tiryaki Haftaya Hızlı Başladı

Başkan Tiryaki Haftaya Hızlı Başladı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Yoğun çalışma mesaisine sabahın erken saatlerinde başlayan Başkan Tiryaki, haftaya yine hızlı başladı.

Yoğun çalışma mesaisine sabahın erken saatlerinde başlayan Başkan Tiryaki, haftaya yine hızlı başladı. Hafta sonu dahil her gününü Altındağ için yeni projeler geliştirmekle geçiren Başkan Tiryaki, sabah ilk olarak Bursa-Çanakkale gezisi için yola çıkan Doğantepe ve Mevlana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerinin eşlerini uğurladı. Altındağlı beylere hayırlı yolculuklar dileyen Başkan Tiryaki, ardından Altındağ'da esnafı ziyareti gerçekleştirdi ve bazı projeleri yerinde inceledi.

SABAH ÇORBASI İÇTİ

Altındağ'da bir pide ve kebap salonunu ziyaret eden Başkan Tiryaki, burada esnafın ricasını kırmayarak sabah çorbası içti. Başkan Tiryaki'ye burada vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Kendisine ilgi gösterenlerin ricasını kırmayan Başkan Tiryaki, bol bol fotoğraf çektirdi.

LİSENİN EKSİKLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

Altındağ'da yapımı devam eden projeleri sık sık ziyaret eden ve denetleyen Başkan Tiryaki, daha sonra Altındağ'da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir liseyi gezdi. Yapımı tamamlanan ancak henüz eğitim ve öğretime açılmayan liseyi gezen Başkan Tiryaki, lisenin eksikleri hakkında bilgi aldı. Altındağ'daki okullara her zaman destek olduklarını belirten Başkan Tiryaki, yeni eğitim ve öğretim yılında da bu desteklerinin süreceğini ifade etti.

"CAMİLERİN İNŞAATLARINDA SONA YAKLAŞILDI.

Başkan Tiryaki'nin bir sonraki durağı ise Alemdağ Mahallesi'nde yapımı devam eden cami oldu. Temelleri 2014 yılında atılan, tamamen geleneksel motiflerle süslenmiş, geleceğe değer katacak olan camiyi gezen Başkan Tiryaki, yapımında son aşamaya gelinen caminin ahşap süslemelerini inceledi.

"Altındağ'da yıllar boyu çarpık yapılaşmayla ve artan gecekondulaşmayla birlikte cami kondular da oluştu. Sıkışmış bir mekanda kadınları, çocukları, gençleri, engellileri düşünmeden, altında dükkan olan çok katlı yerler yapıldı." diyen Başkan Veysel Tiryaki, Altındağ'da gecekondulara son verildiği gibi camikonduların yerine de mahalle camileri döneminin başladığını belirtti. Başkan Tiryaki, daha önce 4 cami yaptıklarını, 4 cami inşaatında da sona gelindiğini sözlerine ekledi. - ANKARA

Başkan Tiryaki Haftaya Hızlı Başladı
Başkan Tiryaki Haftaya Hızlı Başladı
Başkan Tiryaki Haftaya Hızlı Başladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title