Başkan Özgökçe, Hacıları Güllerle Karşıladı
Advertisement

Başkan Özgökçe, Hacıları Güllerle Karşıladı

03.10.2017 14:14 | Son Güncelleme: 03.10.2017 14:14
Başkan Özgökçe, Hacıları Güllerle Karşıladı

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, kutsal topraklara giderek Hac farizalarını yerine getirdikten sonra dönen hacıları güllerle karşıladı.

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, kutsal topraklara giderek Hac farizalarını yerine getirdikten sonra dönen hacıları güllerle karşıladı.

Tuşba Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünce organize edilen program kapsamında, kutsal topraklarda Hac vazifelerini yerine getiren hacıları Van Ferit Melen Havaalanında karşılayan Başkan Özgökçe, kendilerine gül vererek lokum ikramında bulundu. Yaklaşık 1 ay önce kutsal toprakları ziyaret eden ve sevdiklerine tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşayan hacılarla sohbet eden Başkan Özgökçe, "Cenab-ı Rabbi'l-alemin cümlenizin haccını makbul eylesin. Rabbimizin namütenahi rahmetinden umudumuz odur ki; haclarınızı mebrür, sa'yinizi meşkür, zününuzu mağfür, halinizi merhüm, ticaretlerinizi de "ticareten len tebür" sırrana mazhar buyursun. Üzerinizdeki nimetini tamamlasın, afiyetinizi daim eylesin, ömrünüzü faydalı kılsın, rızkınızı geniş eylesin ve hüsn-i hatimeyle, iman-ı kamil üzere irtihaller nasip ve müyesser kılsın" dedi.

Konuşmalarında Cenabı Allah'ın herkese hacı olmayı nasip etmesini dileyen Başkan Özgökçe, "Sizler çok bahtiyarsınız. Umarız ki üzerinde durursunuz. Hac'dan döndükten sonra hacıların en çok özen göstermeleri gereken hususlardan biri, yanlış anlaşılmaya sebep olacak tavır ve hareketlerden uzak durmalarıdır. Çünkü olumsuz tutum ve davranışların, hacının çevresinde daha çok dikkat çekeceğini ve İslam'ın aleyhinde propaganda malzemesi olarak kullanılacağını göz önüne alarak hacılar; kesinlikle doğruluktan, dürüstlükten taviz vermemeli, her daim hakkı, hukuku gözetmelidir. Aslında her Müslümanın hatta her insanın görevi olmakla birlikte özellikle hacılar, İslam'ın güzelliğini yaşantısıyla fiili olarak göstermelidir. Kesinlikle doğruluktan, dürüstlükten, adaletten taviz vermemeli, İslam'a uygun olmayan tavır ve davranışlardan son derece sakınmalıdır. Yalan, haksızlık, ihanet, emanete hıyanet, bencillik, ahde vefasızlık, aldatma, kandırma, eksik ölçme ve tartma gibi gayrı ahlaki tutum ve davranışlardan daima uzak durmalıdır. Rabbim herkese o mübarek beldeleri ziyaret ederek, o maneviyatı yaşamayı ve sonrasında üzerinde durmayı nasip etsin. Bugün hacılarımızın heyecanları, mutlulukları gözlerinden okunuyor. Hacılarımızın hayır dualarını aldık, mutluluklarını aileleriyle paylaştık. Gecenin geç saatlerinde havaalanında hazır bulunarak bu güzel organizasyonu düzenleyen Tuşba Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze, belediye çalışanlarımıza ve meclis üyelerine çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı. - VAN

Başkan Özgökçe, Hacıları Güllerle Karşıladı
Başkan Özgökçe, Hacıları Güllerle Karşıladı
Başkan Özgökçe, Hacıları Güllerle Karşıladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title