Başkan Özgökçe'den 'Halk' Buluşmaları

Başkan Özgökçe'den 'Halk' Buluşmaları

21.01.2018 18:15 | Son Güncelleme: 21.01.2018 18:15
Başkan Özgökçe'den 'Halk' Buluşmaları

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, halk buluşmaları ve mahalle ziyaretlerine 2014 yılından bugüne kadar düzenli bir şekilde devam ediyor.

Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, halk buluşmaları ve mahalle ziyaretlerine 2014 yılından bugüne kadar düzenli bir şekilde devam ediyor.

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, özellikle Tuşba Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Muhtarlıklar İşleri Müdürlüğünün düzenlediği programlar kapsamında tüm merkez ve kırsal mahallelere periyodik ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Özgökçe, düzenlenen 'Halk Günü' programlarının yanı sıra mahalle, esnaf ve sanatkar, STK ve oda başkanları, kanaat önderleri ve aşiret reisleri ziyaretleri kapsamında vatandaşlarla da bir araya gelmeye devam ediyor. İki birim müdürlüklerince hazırlanan programlar kapsamında yaşlı, engelli, hasta, şehit aileleri, gaziler ve muharipler ve bunun yanı sıra hastane, sığınma evleri olmak üzere tüm ilçe genelinde her gün birçok vatandaşa misafir olan Başkan Özgökçe, sorun ve sıkıntıları yerinde dinleyerek çözüm üretiyor.

Cuma günleri 08.00 ile 12.00 saatleri arasında düzenlenen 'Halk Günü' toplantılarına sadece Tuşbalılar değil, Van genelindeki tüm vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bu toplantılara ulaşım ve sağlık problemleri kapsamında katılamayan ve durumları ilgili müdürlükler tarafından tespit edilen aileleri ise Başkan Özgökçe bizzat evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda talimat veriyor.

Yapılan ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulanan Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, "Bizler için vatandaşlarımız çok önemli, onları çok önemsiyoruz ve çok seviyoruz. Vatandaşlarımızın görüşleri, fikirleri, eleştirileri, tavsiye ve önerileri bizlere doğru kararlar almamızda her daim yol gösterici olmaktadır. Bizler aziz ve fedakar, vefalı, kadirşinas halkımıza efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Göreve deldiğimiz günden beri, aynı aşk ve şevk ile bu bilinç ve gayretle hareket etmekteyiz. Bunca sayısız başarılı çalışmalarımızda vatandaşlarımızın bizlerlerle istişareli ve bir olmalarının büyük bir payı vardır. Vatandaşlarla her fırsatta istişare edebilmek, halkımız ile bir araya gelebilmek için her hafta cuma günleri 'Halk Günü' adı altında bir araya gelmekteyiz. Malumunuz her vatandaşımız bizlerle bir araya gelebilme imkanına bazen sahip olamıyor. Bazen hasta olmalarından, yaşlı olmalarından ya da başka sebeplerden dolayı Halk Günü'ne gelemiyorlar. Biz de her vatandaşımıza ulaşabilmek adına Halk Günü'ne gelemeyen vatandaşlarımızın bu kez ayağına gidiyoruz, evlerine giderek onları ziyaret ediyoruz. Özellikle yaşlı, engeli, hasta ve şehit ailelerini, gazi ve muharipleri ziyaret ediyoruz. Onlarla hasbıhal ederek görüş, düşünce ve önerilerini alıyoruz. İstişare ve ziyaretlerimiz sonucunda birçok güzel başarıyı halkımız elde ediyoruz. Malumunuz istişare hem en son hak din olan İslam dinimizin bize emrettiği bir emir, hem de birçok başarıda tecrübe edilmiş bir düsturdur. Bir belediyenin 30 yılda yapabileceği bir işi bizlerin hamdolsun 3 yıl gibi kısa sürede yapabilmemizi iki şeye bağlıyorum. Vatandaşlarımızla sürekli bir bütün olmak ve istişare etmek. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızla her daim bir olacağız, birlik olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bu birlikteliklerinden, yakınlıklarından, istişarelerinden, bizi ziyaretlerinden ve bizi misafir olarak ağırlamalarından dolayı hepsinden Allah razı olsun, hepsine teşekkür ederiz" dedi. - VAN

Başkan Özgökçe'den 'Halk' Buluşmaları
Başkan Özgökçe'den 'Halk' Buluşmaları

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title