Başkan Mehmet Sıtkı İçelli Yılın Belediye Başkanı Seçildi
Haberler » Yerel » Haber

Başkan Mehmet Sıtkı İçelli Yılın Belediye Başkanı Seçildi

Şehir ve Başkan Dergisi Tarafından Düzenlenen ve Geleneksel Hale Gelen Yılın Belediye Başkanları Oylaması Sonuçlandı. Gazetecilerin Oylarıyla Tire Belediye Başkanı Mehmet Sıtkı İçelli Sosyal ve Kültürel Proje Dalı'nda Yılın Belediye Başkanı Seçildi. Şehir ve Başkan Dergisi'nin Kent Ödülleri 18 Nisan 2007 Tarihinde Aydın Nevzat Biçer Parkı Sosyal Tesisleri'nde Düzenlenen Törenle Verildi.

Başkan Mehmet Sıtkı İçelli Yılın Belediye Başkanı Seçildi

Şehir ve Başkan Dergisi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Yılın Belediye Başkanları oylaması sonuçlandı. Gazetecilerin oylarıyla Tire Belediye Başkanı Mehmet Sıtkı İçelli Sosyal ve Kültürel Proje Dalı'nda Yılın Belediye Başkanı seçildi. Şehir ve Başkan Dergisi'nin Kent Ödülleri 18 Nisan 2007 tarihinde Aydın Nevzat Biçer Parkı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törenle verildi.

Törene Aydın Valisi Mustafa Malay Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Çok sayıda Belediye Başkanı ve davetli katıldı.

Şehir ve Başkan Dergisi Genel Koordinatörü Gürol Tulunay, Kent Ödülleri'nin Türkiye'de bu yıl beşinci kez, bölgesel anlamda ise Akdeniz, Marmara ve Karadeniz'den sonra dördüncü kez verildiğini söyledi. Tulunay, Şehir ve Başkan Dergisi'nin yedi yıldır yerel yönetimlerin sesi olduğunu, objektif yayıncılık çizgisinden asla sapmadığını ve Türkiye'de ilk kez Kent Ödülleri organizasyonları düzenleyerek başarılı belediye başkanlarını ödüllendirdiğini vurguladı. Organizasyonda oy kullanan gazetecilere de teşekkür eden Tolunay, "Ege Bölgesi'nin başarılı belediye Başkanlarını oylamamıza katılarak seçen gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Ödülünü Yeni Asır gazetesi Tire temsilcisi Nadir Uysal'ın elinden alan Tire Belediye Başkanı Mehmet Sıtkı İçelli, "Bu ödüle layık görüldüğüm için tüm basın mensuplarına ve bu organizasyonu gerçekleştiren Şehir ve Başkan dergisine teşekkür ediyorum bu ödül gerçekten bizim için anlamlı oldu emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

(FŞ-YK)

18.04.2007 19:28 TSİ