Başkan Kocaoğlu, kaleciyi ters köşeye yatırdı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Fuar Alanı 4 nolu holde düzenlenen törenle 200 amatör spor kulübüne 20'şer forma, şort, tozluk, eşofman, yağmurluk, krampon ve 10'ar top armağan etti.

Başkan Kocaoğlu, kaleciyi ters köşeye yatırdı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Fuar Alanı 4 nolu holde düzenlenen törenle 200 amatör spor kulübüne 20'şer forma, şort, tozluk, eşofman, yağmurluk, krampon ve 10'ar top armağan etti. Törene belde belediye başkanları, amatör spor kulüpleri başkanları, belediye bürokratları ve sporcular katıldı. Törenden sonra bir de penaltı atışı kullanan Kocaoğlu, kaleciyi ters köşeye yatırdı.

Büyükşehir Belediyesi'nin görevinin gençlere daha fazla spor yaptırmak, müzik ve resim öğreterek kötü alışkanlıklardan kurtarmak olduğunu söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Profesyonel kulüplere de destek oluyoruz ama görevimiz, takımları Süper Lig'e çıkarmak değil. Belediye takımlarımız başarılı oluyorsa, spor branşlarına daha çok çocuğumuzu çekebiliyorsak, spor alışkanlığı kazandırabiliyorsak ne mutlu bize. Amatör ruhla yetiştirdiğimiz çocuklarımızı hiçbir zorluk çıkartmadan profesyonel takımlara gönderiyoruz. Amacımız 28 branşta bu çocuklarımızın başarılı olup milli sporcu olabilmesi. Üç büyük profesyonel tekerlekli sandalye takımına sporcu verdik." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA