Başkan Keleş, Yeni Görevini Devralmaya Gidiyor

Başkan Keleş, Yeni Görevini Devralmaya Gidiyor

Başkan Keleş, Yeni Görevini Devralmaya Gidiyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Belediye Başkanları Birliği genel başkanlığı görevini üstlenmek üzere Ankara’ya gidiyor.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Belediye Başkanları Birliği genel başkanlığı görevini üstlenmek üzere Ankara'ya gidiyor.

2012 yılında Ankara'da kurulan Belediye Başkanlar Birliği, üçüncü genel başkanını seçmeye hazırlanıyor. 2012 yılının Ocak ayında Ankara'da kurulan Osmaniye Eski Belediye Başkanı Davut Çuhadar'ın kurucu başkanlığını üstlendiği, Amasya Eski Belediye Başkanı ve Gençlik ve Spor Eski Bakanı İsmet Özarslan'ın ikinci başkanı olduğu Belediye Başkanları Birliği'nin yeni genel başkanı ise Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş oluyor.

17 Haziran Çarşamba günü Çankaya'da düzenlenecek Olağanüstü Genel Kurul ile Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Belediye Başkanları Birliği'nin genel başkanlığı görevini resmen devralacak. Bununla birlikte birliğin yeni yönetimi de belirlenecek.

11 büyükşehir belediye başkanı, 30 il belediye başkanı, 81 ilçe belediye başkanı, 350 belde belediye başkanı ve eski belediye başkanlarıyla toplam 472 üyesi bulunan birliğin Yeni Genel Başkanı Mehmet Keleş, yeni görevi dolayısıyla belediye başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Başkan Keleş, "Yerel yönetimlerin gelişmesi, belediye başkanlarının haklarının korunması, belediyeler ve belediye başkanları arasındaki koordinasyonun, bilgi paylaşımının sağlanması amacıyla kurulan birliğimize genel başkan olarak layık görülmek benim için büyük bir şeref. Bu görevi bana layık gören siz değerli başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi. - DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title