Başkan Genç, Okul Müdürleri ile Biraraya Geldi

Başkan Genç, Okul Müdürleri ile Biraraya Geldi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Beldede Bulunan Okulların Müdürleri ile Toplantı Yaptı.

Başkan Genç, Okul Müdürleri ile Biraraya Geldi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, beldede bulunan okulların müdürleri ile toplantı yaptı.

2007-2008 eğitim öğretim yılının başlamasına günler kala Canik Belediye Başkanı Osman Genç, beldede bulunan okul müdürleri ile biraraya geldi. Canik Belediyesi Meclis Salonu'nda tüm okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda geçen yıl eğitime yapılan yatırımlar, bu yıl yapılabilecekler ve okul müdürlerinin okulları ile ilgili yaşadıklarını sıkıntılar konuşuldu. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik'te son yıllarda eğitime yapılan yatırımlarla eğitimde kalitenin arttığını, bu artışın ise

yeterli olmadığını belirterek, 'Durmak yok. Yola devam' dedi. Okul müdürlerinin sıkıntılarını tek tek dinleyen Başkan Genç, Canik'te hükümetin de desteği ile eğitime aktarılan ve bundan sonra yapılacak yatırımlarla 2013 yılında tekli eğitime geçileceğinin altını çizdi. Başkan Genç, "Eğitim, bizim olmazsa olmazımızdır. Biz yerel yönetimler olarak geleceğimiz olan gençlerimizin her türlü bilgi ile donatılması için eğitime yönelik yatırımlarımızı, imkanlarımız ölçüsünde devam ettireceğiz. Bundan hiç kimsenin

kuşkusu olmasın. İnsanların ihtiyaçları hiç bir zaman sınırlı değildir. Biz de yerel yöneticiler olarak, elimizdeki sınırlı imkanlarla insanların sınırsız ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Devlet tarafından yapılan okulların inşaatlarının denetimlerinin ilgili yerel yönetimlere bırakılması gerektiğinin altını çizen Başkan Genç, "Bu konuda büyük sıkıntılar yaşanıyor. İnşaatı biten ve milli eğitime devredilen okulların çoğunda, çatısından tutunda su ve kanalizasyon bağlantısına kadar bir çok konuda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bu nedenle inşaatların denetimlerinin yapılması ve teslim alınmasında yapılacak kontroller çok önemli. Yeni yapılan okullarda bu sıkıntıların yaşanmaması gerekiyor"

ifadelerini kullandı. "Yarınlarımız olan gençlerin daha temiz ve güvenli ortamlarda eğitim almaları gerekir" diyen Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunda gerek yerel yönetimlere gerekse de milli eğitim müdürlüklerine büyük görevler düşmektedir. Yarınlarımızı iyi planlamalıyız ki, kısa zaman içerisinde sorun yaşamayalım. Maalesef Türkiye'de bürokrasinin yavaş işlemesi bazı yatırımların geç gelmesine vesile oluyor. İdarecilerin görevi, yatırımların kısa vadeli olarak değil uzun vadeli düşünerek yapmalarıdır. Günü kurtarmak adına yatırım yapılmamalıdır. Her ne alanda olursa olsun yapılan yatırımlar bir ilin veya beldenin en az 50 yıllık geleceğine

hitap etmeli. Çünkü dünyamızda hızlı bir değişim ve gelişim yaşanmaktadır. Bizlerin ve geleceğimiz olan yeni kuşakların bu değişime ayak uydurmaları için uzun vadeli kalıcı yatırımlara önem vermeliyiz."

Başkan Genç, beldede tekli eğitime geçilmesi noktasında yeni eğitim yuvalarının yapılması için yeni okul alanlarının üretildiğine, hali hazırda ise okul yapılması için okul yerlerinin hazır olduğuna dikkat çekti. Okul müdürlerinden Canik'te kültürel etkinliklerle ilgili faaliyetlerin artırılması için istekte bulunan Başkan Genç, her okulun ayrı bir alanda grup kurmasını ve bunun için de her türlü desteği vereceğini sözlerine ekledi.

Okul müdürleri ise, okullarına başta çevre düzenlemesi olmak üzere bir çok alanda yapılan yatırımlarla ilgili Başkan Genç'e teşekkür etti.

(SAM-MAY-OK-Y)

Kaynak: İHA