Başkan Erkoç'tan Ilıca'da İnceleme
Haberler » Yerel » Başkan Erkoç'tan Ilıca'da İnceleme - Haberler

Başkan Erkoç'tan Ilıca'da İnceleme

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ilıca’ya sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Erkoç'tan Ilıca'da İnceleme

Büyükşehir Belediye Başkanı , 'ya sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüd Proje Müdürlüğü'nce yapılan sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Erkoç, Ilıca'da termal turizmi geliştirmek için gayret ettiklerini ifade ederek çalışmaların devam ettiğini belirtti.


Burada çalışmalara ilişkin bir açıklama yapan Başkan Erkoç,"Söz verdiğimiz gibi Kahramanmaraş'ımızı termal turizmin merkezi haline getirmek için başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. Ilıca mahallemizde dört farklı noktada başlattığımız sıcak su sondaj kuyusu çalışmalarımız sonrası yaklaşık 380 metrede 45 derece termal sıcak suya ulaştık. Yapacağımız çalışmalarla Kahramanmaraş'ımız hem kış hem de yaz turizminden faydalanacak. Kahramanmaraş'ımızın tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkararak Türkiye'nin cazibe merkezi olacak bir kenti yapmak için yoğun gayret sarf ediyoruz" diye konuştu.


Sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Erkoç daha sonra Ilıca çarşısını gezerek esnaflarla ve vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler