Başkan Erdoğan'dan BM Genel Kurulu Sonrası 'Dünya 5'ten Büyüktür' Paylaşımı

Başkan Erdoğan'dan BM Genel Kurulu Sonrası 'Dünya 5'ten Büyüktür' Paylaşımı

Başkan Erdoğan, #WorldIsBiggerThan5 hashtag'iyle yaptığı paylaşımla dünya gündemine oturdu. Erdoğan paylaşımında, "Birleşmiş Milletler'i zulmün değil adaletin kaynağı haline getirmeliyiz. Türkiye, daha adil bir dünya için elinden gelen çabayı göstermektedir." ifadelerine yer verdi.

Başkan Erdoğan, Twitter hesabından "#WorldIsBiggerThan5" hashtag'iyle paylaşımda bulundu. Erdoğan, yaptığı paylaşımda "Birleşmiş Milletler'i zulmün değil adaletin kaynağı haline getirmeliyiz. Türkiye, daha adil bir dünya için elinden gelen çabayı göstermektedir." ifadelerine yer verdi.

İşte Erdoğan'ın Türkçe ve İngilizce olarak yaptığı paylaşım;

"TÜRKİYE DAHA ADİL BİR DÜNYA İÇİN ELİNDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERMEKTEDİR"

"Birleşmiş Milletler'i zulmün değil adaletin kaynağı haline getirmeliyiz.

Türkiye, daha adil bir dünya için elinden gelen çabayı göstermektedir.

Tüm tarafları Suriye'de sürdürülebilir çözüm arayışlarına destek olmaya ve terör örgütlerine karşı ilkeli bir yaklaşım sergilemeye davet ediyoruz.

"TÜM DOSTLARIMIZI, FETÖ'YE KARŞI HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUM"

Tüm dostlarımızı, 15 Temmuz 2016'da darbe girişiminde bulunan ve 251 vatandaşımızı şehit eden FETÖ'ye karşı harekete geçmeye davet ediyorum.

Türkiye ticaretin de insan dolaşımının da serbest olmasından yanadır. Her alanda olduğu gibi ekonomi ve ticarette de sorumlu hareket edilmesini bekliyoruz."