Başkan'dan Spora Çağrı!

Başkan'dan Spora Çağrı!

Asfalt ve Parke Döşemesine Çalışmaları Sürdürülen Iğdır Belediyesi'nde, Geceleri de Tam Kadro ile Çalışma Başlatıldı. İşlerin Yoğunluğu Nedeniyle, İşçisinden Memuruna, Müdüründen Çalışmayı Duyan Dışarıdaki Sivil İnsanına Kadar Herkes Belediye Tesislerine Gelerek Çalışıyor.

Başkan'dan Spora Çağrı!

Asfalt ve parke döşemesine çalışmaları sürdürülen Iğdır Belediyesi'nde, geceleri de tam kadro ile çalışma başlatıldı. İşlerin yoğunluğu nedeniyle, işçisinden memuruna, müdüründen çalışmayı duyan dışarıdaki sivil insanına kadar herkes belediye tesislerine gelerek çalışıyor.

Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras, günün önemli bir bölümünü belediyenin beyni dediği Iğdır Belediyesi parke tesislerinde geçiriyor. Üretim yapan işçileri denetleyerek aktivitelerini artırmak içinde belediye işçilerine yardım eden Başkan Aras, herkesi iftardan sonra Iğdırlıları spor yapmaya tesislere davet etti.

"Beton ve parke tesislerinde ürettiğimiz parkeleri istifleyip döşemeye hazır hale getiriyoruz." diyen başkan Aras, "Bunu yaparken de belediyemizin elemanları gönüllü olarak katılarak sportif amaçlı yardım ediyorlar. Bizde halkımızı hem testislerimizi gezmeye hem de spor yapmaya davet ediyorum. Biz seçimi kazandığımızda, Iğdır'da parkesiz, asfaltsız yol kalmayacak demiştik. Bu hedefimize ulaşmak için çalışmalarımızı bütün hızla sürdürmekteyiz. Bu yıl sonuna kadar 2 bin ton zifti asfalt olarak yollarımıza döşeyeceğiz. Bu tesislerimizde olan imkanları birçok il belediyesinde yok. Her türlü parke, asfalt, zift imalatımızı burada kendi imkanlarımız ile yapıyoruz. Günde bin metrekare yani 1 dönümlük parke ve asfalt üretebiliyoruz. Ayrıca belediyemize ait olan bütün araçların bakım ve onarımını da burada kendi işçilerimi marifetiyle yapmaktayız. Iğdırlıyım diyen herkesin bu tesislerle gurur duyması gerekiyor. Göreve başladığımız 9 yıldan bu yana artık rahatlıkla söyleyebiliriz ki , belediye artık harcayan yiyen değil, üreten bir fabrika, bir şirket gibi çalışmaktadır. Biz göreve başlamadan önce belediyenin bolca parası olmasına rağmen bu hizmetleri getirmiyordu. Siz basın mensupları aracılığı ile Iğdırlılara duyurulmasında fayda vardır. Bunun için geniş çaplı bir çalışma ile belediye hizmetlerini şehrimize götürmekteyiz. İşte bu hizmeti götüren belediyemizin kahramanları vardır. Bunlarda bu hizmetleri yerine getiren değerli kahraman arkadaşlarımdır. Bunlar gece rüyalarında bile görevde olduklarını sayıklamaktadırlar, buda işlerine bağlılıklarını göstermektedirler. Alın teri dökerek çalışan bu kahramanlarımızı halkımız adına kutluyor ve aldıkları helal hoş olsun. Şu anda Bağlar Mahallesi, 12 Eylül Mahallesi, Hakveyis Mahallesinde çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Bağlar Mahallesinde 18. maddeye tabi olarak birçok kişinin tapusunu dağıttık diğer bölgenin tapularını da dağıtmaya da devam edeceğiz. Bu mahallemizde ki parke ve asfalt çalışmalarımız bittiğinde, parmakla gösterilecek güzellikte bir yer olacak." dedi

Hemşehrilerine seslenen Başkan Aras, "İftardan sonra burada beraber parke paketlenmesine, üretimine yardımcı olalım. Hem idman yapıp ter atmış olalım, hem de belediyemize, şehrimize katkıda bulunalım."diye konuştu.

Tesislerde çalışan belediye işçileri, memurları ve müdürleri de Başkan Nurettin Aras'ı başlarında görmekten dolayı şikayetçi olmadıklarını, çalışma istek ve motivasyonlarının daha da arttığını söylediler.

(İA-İRT-Y)

17.09.2007 21:48 TSİ