Başkan Çelik'ten Şampiyonlara Ödül

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Başkan Çelik'ten Şampiyonlara Ödül

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Samsun'da düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası müsabakalarda şampiyonluklar elde eden tekvandocular, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici eşliğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik'i ziyaret etti.

Çelik, sporcuları elde ettikleri başarı dolayısıyla tebrik etti.

Gençlere yönelik projelere büyük önem verdiklerini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Bizim kanunen yaptığımız işlerin yanında, vebal olarak bildiğimiz hizmetler de var. Bunların başında eğitim ve spora yatırım geliyor. İnsana yatırımın üzerinde önemle duruyoruz. Gençlere yönelik yapılabilir projelere destek veriyoruz. Spora verdiğimiz destekle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyoruz. Tesisleşme anlamında zaten örnek bir durumdaydık. Önümüzdeki yıllarda çok daha farklı projeleri hayata geçireceğiz."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de spora ve sporcuya verdiği destek için Çelik'e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesinin yaptığı tesisleşme hamlesiyle yeni sporcuların yetişmesine imkan sağlandığını belirten Eskici, şunları ifade etti:

"Spor AŞ, iki yıldır sporun tabana yayılması ve Kayseri'de spor kültürünün gelişmesi adına önemli çalışmalar yapıyor. Spor AŞ'nin yaz okulunda 35 bin gibi çok büyük bir rakama ulaşıldı. Bu çocuklar arasından elit sporcular yetişecek ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edecekler."

Tekvando İl Temsilcisi Ömer Özuzun ve antrenörlerin de katıldığı ziyarette Çelik, sporcuları altınla ödüllendirdi.