Başkan Bozbey, 4 yıllık icraatlarını anlattı

Başkan Bozbey, 4 yıllık icraatlarını anlattı

Balıkesir'in Edremit Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısında 2007 mali yılını kapsayan faaliyet raporları görüşüldü.

Başkan Bozbey, 4 yıllık icraatlarını anlattı

Balıkesir'in Edremit Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısında 2007 mali yılını kapsayan faaliyet raporları görüşüldü.

Edremit Belediye Başkanı Yunus Bozbey başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, 2007 mali yılını kapsayan faaliyet raporlarının görüşülmesi sırasında, Murat İşcan başkanlığında yönetildi. Faaliyet raporları görüşülerek karara bağlandı. 4 yılın değerlendirmesini yapan Başkan Bozbey, Edremit'i kahve köşelerindeki dedikodularla yönetmediklerini belirtti.

Başkan Bozbey, şöyle konuştu: "Acısıyla, tatlısıyla, sevinciyle, 4 yılımızı tamamladık ve 5. yılımıza girdik. Birlik ve beraberlik içerisinde birbirimizi kırmadan, incitmeden bir çatı altında Edremit'te çok güzel işlere imza attık. Edremit Belediyesi her alanda ilklere imza attığı gibi bu meclisle de hep ilklere imza atmıştır. Edremit'in hiçbir döneminde böyle hizmet yapılmamıştır. Geçmiş yönetimleri kötülemek gibi bir niyetim yok, böyle bir amacım da yok. Fakat geçtiğimiz döneme hatta bundan 6 dönem öncesine kadar şöyle bir dönüp bakın, bu 4 yıl içerisinde yapılan yatırımların hangisi bu 6 dönemde yapılmış. Bir terazinin kefesine koyun, hangisi daha ağır basacak bir bakın. Bizler iş üretiyoruz, icraat yapıyoruz, Edremit'i dedikodularla yönetmiyoruz. Edremit'e yapılan yatırımlar ortadadır. Bunu da yediden yetmiş'e Edremit'te yaşayan tüm vatandaşlar bilir. Bu yapılan yatımları sadece yüzde onluk bir kesim kabul edip, kabullenemez. Onlar bakıpta görmeyenler, onlar duyup da duymazlıktan gelenler. Onlara da ne yapsanız kendinizi ifade edemezsiniz. Bizler Edremit için bu yola baş koyduk ve Edremit'i Edremit yapabilmek için çalışıyoruz. Hedefimiz; Sosyal Yaşam kalitesi yüksek, çağdaş bir kent olarak öncü ve önder olmaktır."

Başkan Bpzbey'in 4 yıllık değerlendirmesinin ardından meclis, 13 gündem ve 2 ek gündem maddesini görüşmek üzere 3 Nisan Perşembe günü saat 16.00'da tekrar toplanacak.

Kaynak: CHA