Başkan Birdal'dan Tıp Bayramı Mesajı

Başkan Birdal'dan Tıp Bayramı Mesajı

Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, Doktorluğun Kutsal, Saygın ve Onurlu Bir Meslek Olduğunu Belirterek,"doktorlarımız, Milletimizin Sevgisini, Özgüvenini ve Taktirini Kazanmıştır" Dedi.

Başkan Birdal'dan Tıp Bayramı Mesajı

Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, doktorluğun kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olduğunu belirterek,"Doktorlarımız, milletimizin sevgisini, özgüvenini ve taktirini kazanmıştır" dedi.


Birdal, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Birdal mesajında, tarih boyunca sağlık hizmetleri verilmesinin ve insanların bu hizmetlerden en iyi biçimde yararlanabilmesinin bugün, çağdaş dünyanın amaçları arasında yer aldığını belirtti.


Tıbbın temel amacının, tüm insanların daha sağlıklı, daha mutlu bir hayat sürmesine hizmet etmek olduğunu vurgulayan Birdal,mesajında şunları kaydetti:"Tıp, bu yönde geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli bir ilerleme içerisinde olmuştur.Türk tıbbı, dünyada yaşanan gelişmelerin hiçbir zaman gerisinde kalmamış, doktorlarımızın ve diğer sağlık personelinin gösterdikleri üstün çabalar ile kimi zaman da bu gelişmelere öncülük ederek, tıp bilimini yönlendirmiştir.Bugün bilim adamlarımızın, yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptıkları başarılı çalışmalarla tıp bilimine katkıda bulunmasından hepimiz büyük bir onur duymaktayız. Vatandaşlarımızı en iyi yaşam imkanlarına kavuşturmak, sağlık, eğitim ve diğer sosyal hizmetlerden daha iyi yararlanmasını sağlamak için son yıllarda atılan adımlar taktire şayandır. "Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz" sözleriyle, Büyük Önder in sevgi, güven ve takdirini kazanmış Değerli Hekimlerimiz ve her düzeydeki sağlık çalışanlarının bu güzel günlerini kutluyorum." (İRT-Y) 13.03.2008 16:58 TSİ

Kaynak: İHA