Başkan Birdal'dan Eğitim Yılı Mesajı

Başkan Birdal'dan Eğitim Yılı Mesajı

Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, Türkiye'yi Çağdaş Uygarlık Seviyesine Ulaştırmanın Herkesin Görevi Olduğunu Belirterek, Bunun Yolunun Daha Çok Eğitim ve Öğretimden Geçtiğini Belirtti.

Başkan Birdal'dan Eğitim Yılı Mesajı

Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmanın herkesin görevi olduğunu belirterek, bunun yolunun daha çok eğitim ve öğretimden geçtiğini belirtti.

Başkan Birdal, 2007-2008 Eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Birdal. Her şeyimiz olan çocuklarımızın geleceğe mutlaka daha iyi bir şekilde hazırlanması gerektiğini belirtti. “Herkese eğitim, ülkenin her köşesinde eğitim, her kademede eğitim ve daha nitelikli, kaliteli eğitim hedefimiz olmalı' diyen Birdal, mesajında şu görüşlere yer verdi:'Her geçen gün eğitim ve öğretimin önemi daha çok artmaktadır. Bilgili, becerili, kendi milletinin değerlerini bilen, şanlı tarihini bilen, kendi milletinin geçmişine inanan, geleceğine güvenen ama dünya ile kucaklaşmış bir Türkiye'nin dünyanın her köşesinde kendi yolunu bulabilen öğrenciler yetiştirmemiz gerekir. Burada en büyük görev öğrenci ile birebir ilişki kuran çok kıymetli öğretmenlerimize düşmektedir. Her şeye rağmen fedakarca görev yapan bizim öğretmenlerimiz er geç istenilen hedefe ulaşacaklardır. Dünya üzerinde hak ettiğimiz yeri alabilmemiz için, çocuk ve gençlerimizin evrensel değerlere açık, kendine güvenli ve sorumluluk sahibi olmanın yanı sıra, milli kültürümüze, kimlik ve kişiliğimize ve tarihimize bağlı kişiler olarak yetiştirmeliyiz. Türk gençliği kendisine emanet edilen Cumhuriyeti ilelebet korumak ve geliştirmek istiyorsa sorumluluğunun idraki içinde olmalıdır. Bu sorumlulukta çocuklarımızın okullarında alacağı ciddi ve kaliteli eğitim ve öğretimle sağlanabilecektir. Kendisini iyi yetiştirmiş, bilgili, becerikli, sorumluluğunu bilen gençlere ülke ihtiyaç duymaktadır. Türkiye birkaç Avrupa ülkesinin nüfusu kadar öğrenciye sahiptir. Bu gençleri yetiştirmek, onlara yaşanabilir bir hayat oluşturmak sadece öğretmenlerimizin görevi değil, hepimizin görevidir. “

Birdal, mesajında “Okulların açıldığı ilk günde benim çocuklarımızdan tek isteğim, yıl boyunca, okul dönemleri süresince eğitim ve öğretimi ciddiye almalarıdır.”diye konuştu.

(İRT-İRT-Y)

16.09.2007 21:55 TSİ

Kaynak: İHA